8 sie 2007

500.

Staram się jak najmniej pisać na temat samego pisania blogu, ale ponieważ liczba wpisów osiągnęła 500 to postanowiłem po tych prawie dziewięciu miesiącach podzielić się kilkoma przemyśleniami.

Co można znaleźć na blogu Bufetowa Watch? Po pierwsze staram się na BW zbierać informacje z różnych źródeł (z naciskiem na lokalne dodatki do gazet ogólnopolskich, które uważam za najbardziej wiarygodne i wydania Kuriera Warszawskiego w TVP3), które nie są przychylne dla nowej ekipy. Nie z potrzeby robienia na złość nowej ekipie i Pani Prezydent, ale dlatego, że z propagandą sukcesów Ratusz radzi sobie sam i to za miejskie (czyli też nasze) pieniądze.

Przykładowo na BW można znaleźć fragmenty i odnośniki do większości artykułów opisujących jak Platforma (wbrew zapowiedziom z kampanii) rozpoczęła odbijanie stanowisk w mieście i jak kolejni wysocy funkcjonariusze partyjni zaprzeczali faktom próbując udowodnić, że tak nie robią. Zamieszczałem w kolejnych wpisach informacje z frontu walki w sprawie z oświadczeniami i konsekwentnie wskazywałem koalicję Platformy i Lidu, której wszyscy zaprzeczają (przy okazji kwestionując prawdomówność w tym temacie Donalda Tuska).

Nie jest to moim zdaniem tylko proste wklejanie fragmentów z artykułów, choć oczywiście znajduje się tu dużo takich wpisów w ramach codziennego przeglądu prasy (z zachowanie wymogów cytowania). Niektóre sprawy uważałem za istotne (tłumaczenia HGW sprawie pracy męża w Warszawie, konkurs na stanowisko szefa Straży Miejskiej, wydatki na zewnętrznych prawników, kamery dla TVN24, Wolna Warszawa) i starałem się dotrzeć do większej ilości informacji w tych tematach np. wysyłając zapytania do Ratusza czy ostatnio przygotowując wnioski o dostęp do informacji publicznej.

Po drugie zależało mi na tym, aby jak najczęściej konfrontować działania HGW z jej obietnicami z kampanii wyborczej. Stało się to utrudnione po usunięciu strony gronkiewicz.pl na którym współpracownicy Pani Prezydent publikowali aktualności z kampanii wyborczej i sam program. Na szczęście program w wersji elektronicznej mam zachowany a na BW opublikowałem już w całości programy dla dzielnic.

Istotne jest to, że zbieram informacje, które uważam za niekorzystne dla władzy i przeciwstawiające się jej propagandzie, ale zamieszczam fragmenty i odnośniki do wywiadów z Panią Prezydent (łącznie z takimi w których jest pytana jakie miejsce w Warszawie lubi) a w fragmentach z artykułów staram się zawrzeć odpowiedzi Ratusza, tak aby opinie drugiej strony były reprezentowane.

Tytuł blogu (oprócz anonimowości) sprawia najwięcej problemów. Często spotykam się z podejściem, że wiele osób z założenia dyskwalifikuje BW ze względu na użycie niezbyt miłego przezwiska Pani Prezydent. Staram się tłumaczyć, że nie ocenia się książki po okładce, ale trudno zaprzeczyć, że jest w tym trochę złośliwości zaraz po przegranych wyborach 2006. No cóż będę to musiał to jakoś znieść i pogodzić się z tym, że wiele osób nigdy BW nie odwiedzi.

Jeżeli ktoś chciałby coś zaproponować, zgłosić pretensje czy podzielić się jakąś uwagą zapraszam do komentarzy :) Dziękuję za odwiedzanie i komentowanie.

53 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dzieki. Rób dalej swoje, świetnie ci to wychodzi! Pozdrawiam

pretm pisze...

Dziękuję za dobre słowo :)

Vtec pisze...

wyrazy uznania i nadzieja na kontynuacje bloga ,po kadencji HGW nikt lepiej niz ten blog nie pokaże jej dokonań w perspektywie czasu :-)
Pozdrawiam

pretm pisze...

Dzięki i pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

Wydaje mi się,że odwalasz solidną robotę za sztab wyborczy następnego Prezydenta Warszawy, powinni mieć dług wdzięczności dla Ciebie.Właściwie to nie Ty ale sama bufetowa CIĘŻKO pracuje na sromotną klęskę. Jednak dzięki Tobie i pracy którą wkładasz w ten blog nie tylko warszawiacy mogą spojrzeć z dystansu na jedną z sztandarowychh twarzy PO.Dzięki.

Anonimowy pisze...

Gratulacje za 500 postow. Gratulacje dla autora !

pretm pisze...

"odwalasz solidną robotę"

Oczywiście ta cała solidna robota jest tylko po to, aby przed następnymi wyborami wydać książkę w postaci kroniki z dokonaniami HGW.

Przygotuje również scenariusz filmowy do "Stało się. Zostałam Prezydentem Warszawy", i to będzie taki fabularyzowany dokument. Na razie zastanawiam się kto może zagrać Panią Prezydent. ;)

Anonimowy pisze...

Czytając chciałoby się rzec, parafrazując pamiętne słowa: Bufetowo i Sabooo... nie idźcie tą drogą.
Pzdr. To krzepiące gdy ludziom chce się coś robić.

fazik pisze...

Bardzo sie ciesze ze gazeta.pl zrobila taką reklame, opisując ten blog. Po przeczytaniu kilku artykułów serdecznie gratuluje pomysłodawcy. Będe tu wracał!!!!!

Anonimowy pisze...

Polecamy uwadze sprawe rozpoczetej sprzedazy mieszkan w kamienicy na Starej Ochocie na ul Sekocinskiej,zostala ona wstrzymana natychmiast po objeciu przez HGW urzedu i powiazan firmy "Posiadlosc"
wystepujacej w imieniu "grupy spadkobiercow"..przy sterowanym wsparciu SKO..kalka sprawy na Noakowskiego..zapewniamy HGW ze nas nie wyroluje...

Anonimowy pisze...

HEY man ich zlosc to dla Ciebie najwspanialsza reklama.Trzymaj sie i pilnuj ich.Oni juz gubia sie sami,a wiesz co sie psuje od gory no nie!

Anonimowy pisze...

Panie Michale,
dla mnie ten blog to rewelacja, bo media o wielu sprawach milczą a my, wyborcy, nie mamy praktycznie możliwości monitorowania wybieranych przez nas osób! Może tego rodzaju blogi spowodują wreszcie, ze parlamentarzyści, radni, urzędnicy itp. zaczną nas inaczej traktować, może wreszcie dotrze do nich, kto jest dla kogo! Sami mamy bardzo przykre doswiadczenia z pania HGW tak, że sprawa wylądowała wreszcie w Samorządowym Lolegium Odwoławczym, które nakazało tej pani udzielić informacji w trybie dostępu do informacji publicznej. Bo próbowano potraktować nas jak śmieci!
W imieniu swoim i znajomych życzę wytrwałości i wzrastającej liczby odwiedzin bloga!
PS.
Napiszę na priv, bo sami też chcemy coś podobnego utowrzyć dla spółdzielców mieszkaniowych!

pretm pisze...

@Ursyn

Dziękuję za wszystkie komentarze zamieszczone pod różnymi notkami.

Jest już Białołęka Watch to może czas na Ursynów Watch? :)

Anonimowy pisze...

Witam

Przesyłam link do ciekawej strony na której widać ustawienie Pomocy
Społecznej w Warszawie , cała obecna administracja W-wy zapoznana została
z
sytuacją i wszyscy nabrali wody w usta , są za napełnianiem sobie
kieszeni
przez Grono pracowników socjalnych , nic ich nie interesuje dola ludzi
biednych cierpiących na Tym "ustawieniu". W sprawie nie chce się
wypowiadać ani
Golimont , ani Jaskołd ani Mielnicki z Biura Kontroli i Audytu - którym
zostały przedstawione zatrważające dane dotyczące
sytuacji
...

http://www.piotr.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=80&Itemid=36

Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Witam

Przesyłam link do ciekawej strony na której widać ustawienie Pomocy
Społecznej w Warszawie , cała obecna administracja W-wy zapoznana została
z
sytuacją i wszyscy nabrali wody w usta , są za napełnianiem sobie
kieszeni
przez Grono pracowników socjalnych , nic ich nie interesuje dola ludzi
biednych cierpiących na Tym "ustawieniu". W sprawie nie chce się
wypowiadać ani
Golimont , ani Jaskołd ani Mielnicki z Biura Kontroli i Audytu - którym
zostały przedstawione zatrważające dane dotyczące
sytuacji
...

http://www.piotr.org.pl/index.php?
option=com_content&task=view&id=80&Itemid=36

Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Kto wyciął zdrowe drzewa przed urzedem na Canaletta?

Anonimowy pisze...

czemu zdjęcia twarzy nie pokażesz?

Anonimowy pisze...

Zagladam czesto, dzieki. Podoba mi sie to co robisz

Anonimowy pisze...

POzdrawiasm :))
Fajnie ze to robisz
Życzę dalszego wytrwałego działania będzie potrzebne Jeśli sondaże nie kłamią to będzie to trwało i trwało:(
Greg

Anonimowy pisze...

Wytrwałości, bo warto.

Anonimowy pisze...

Proszę o zobaczenie niniejszego linku
http://wiadomosci.wp.pl/gid,11059066,img,11059069,galeria.html

Podpis z wyjasnieniem
Hanna Gronkiewicz-Waltz chwyciła za łopatę
Prezydent Warszawy zasadziła drzewko na warszawskim Bemowie. Hanna Gronkiewcz-Waltz wraz z uczniami szkół wzięła udział w akcji "Godzina dla Ziemi".

Na zdjęciu jest HGW i nówka łopata z ceną ha ha ha

Anonimowy pisze...

To Twoje hobby czy praca?

Anonimowy pisze...

Witaj,

zycze wytrwalosci, bo warto.

Pozdrawiam.

Ps. Szpital Inflancka, "bezplatne" badania mammograficzne, finsowanie M.ST.

Ps. Szyfrowane lacze, ok.

Anonimowy pisze...

Rozumiem, że złośliwość BUFETOWA jest apolityczna i nie jest przejawem naturalnej awersji do pani HGW... ? Poza tym, bardzo mnie ciekawi, czy zainteresowanie losami Warszawy nastąpiło po ostatnich wyborach samorządowych w 2005 ? Pytam bo chciałbym zobaczyć też archiwalne zapiski dotyczące prezydentruy niejakiego Pana Kaczyńskiego...
Pozdrawiam,
Jarosław

pretm pisze...

"Poza tym, bardzo mnie ciekawi, czy zainteresowanie losami Warszawy nastąpiło po ostatnich wyborach samorządowych w 2005 ? Pytam bo chciałbym zobaczyć też archiwalne zapiski dotyczące prezydentruy niejakiego Pana Kaczyńskiego..."

Zdecydowanie większe zainteresowanie sprawami działań warszawskiego Ratusza pojawiło się po wyborach 2006. Za co bardzo dziękuję Pani Prezydent, bo to fascynujący temat.

Wojciech Kozlowski pisze...

Serdeczne dzieki, musze tu zagladac czesciej, bowiem Bufetowa wyrozniona zostala na moim blogu: http://kl-warschau.blogspot.com/ notka w rubryce "nieprzyjaciele" - a nieprzyjaciol warto jest poznawac.

Przypadkiem mam tez nieco unikalnych informacji o Bufetowej i na swoim blogu ;)

Anonimowy pisze...

Szanowny Autorze :)
Bardzo, ale to bardzo brakuje mi na Twoim blogu materiałów opisujacych ostatnie wydarzenia pokazujące, jak bardzo obietnice wyborcze HGW rozmijają się z rzeczywistością. Chodzi mi o wytykanie obietnic wyborczych Pani Prezydent przez działaczy i sympatyków Polonii Warszawa. Pani Przedyent obiecwała wieloktornie wsparcie modernizacji stdionu. Oczywiście obietnicy nie dotrzymała, okazało się to że była to zwykła kiełbasa wyborcza (a może bardziej pasuje kaszanka bądź pasztetowa, jak na bufetową przystało?). Efekt jest taki, że klub, który za chwilę będzie obchodził 100-lecie istnienia, w tym roku zajął 4-te miejsce w ekstraklasie i zakwalifikował się do europejskich pucharów, może nie otrzymać licenecji na grę. OStatni spora delegacja kibiców Polonii manifestowała w trakcie obrad rady W-wy. Polecam przeszukanie sieci:)

Na zakończenie dodam, ze wykonujesz świetną robotę!
pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Czemu tu nie ma żadnych informacji o tym jak miasto próbuje udupić Polonię w imię zasady "Jedno miasto - jeden klub" (oczywiście chodzi o Legię)? To jest dopiero skandal. Pół miliarda na jeden klub, dla Polonii prawie nic, mimo podobnych sukcesów obu klubów (w Polonii dochodzi jeszcze drużyna koszykówki, także nie wspomagana przez miasto).

pretm pisze...

"Czemu tu nie ma żadnych informacji o tym jak miasto próbuje udupić Polonię w imię zasady "Jedno miasto - jeden klub" (oczywiście chodzi o Legię)?"

O sprawie Polonii i obietnicach HGW po spotkaniach styczniowych było w: http://hgw-watch.pl/2009/01/co-hgw-obiecaa-polonii.html

Anonimowy pisze...

Do pretm: Od tego czasu sporo się wydarzyło negatywnego dla Polonii ze strony miasta. Obecnie gra Ona z dobrym skutkiem w Europejskich Pucharach, a miasto nadal ma ją w dupię. Zaraz będzie obciach nie tylko na cały kraj, ale i Europę, bo stadion Polonii to rudera jedna wielka, a miasto ma to w dupie. Liczy się tylko Legia ITI Warszawa PO.

Anonimowy pisze...

Witam,

Nie interesuje się polityką, ale jad który się tu sączy, wystarczyłby dla niejednego polityka, ktoś kto to pisze ma duże ambicje na działalność społeczno-polityczną, szkoda że mu brak odwagi wejść w prawdziwą politykę, bo tak samo byłby oceniany przez publikę.
Mieszkam w Poznaniu, ale między Gronkiewicz a Kaczyńskim wybrałbym Gronkiewicz. Pozdrawiam

pretm pisze...

Nie interesuje się polityką, ale jad który się tu sączy, wystarczyłby dla niejednego polityka, ktoś kto to pisze ma duże ambicje na działalność społeczno-polityczną, szkoda że mu brak odwagi wejść w prawdziwą politykę, bo tak samo byłby oceniany przez publikę.
Mieszkam w Poznaniu, ale między Gronkiewicz a Kaczyńskim wybrałbym Gronkiewicz. Pozdrawiam


Nawet pokusiłbym się o jakąś przemądrzałą odpowiedź, ale niestety jad zalał mi klawiaturę.

Anonimowy pisze...

Fajnie, że są osoby którym się chce. Zajebisty blog, pozdrawiam! i wytrwałości życzę, łatwo napewno nie jest, ale tym bardziej chapeau bas!

pretm pisze...

łatwo napewno nie jest

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo :)

Pozdrawiam,

M

pan.piotr@buziaczek.pl pisze...

Poleciłbym uwadze Forum(no tak to nazwijmy,jesli mozna)działania szefowej Bufetu w sprawie decyzji o remoncie ul. WILANOWSKIEJ miedzy Sikorskiego a Sobieskiego.Pół dolnego Mokotowa stoi w korkach - cała Bonifacego, gorne pół Wilanowskiej,poł Wałbrzyskiej... Korki są wszędzie. Tymczasem nadzor "miasta"jest taki, że przy remoncie pracują ze 4 osoby,po 14.00 nie można spotkać na"placu budowy" NIKOGO (!).Maszyny stoją i rdzewieją.No a "Bufet"?ano cieszy sie i za jakiś czas powie, że wszystko jest w porządku. Remont trwa juz 5ty miesiąc i jak w reklamówce kiedys było-"cisza, spokój, nic sie nie dzieje".Licho mnie bierze,bo tam mieszkam i tamtedy jeżdzę.

Jestem spieszonym dziennikarzem informacyjnym. pisze...

Niech Pan sprawdzi, dlaczego HGW pozbawiła dzieci rozrywek w ostatni dzień wakacji, np. zamykając zjeżdżalnię i wyciąg na Górce Szczęśliwickiej, należącej do miasta. Wkurwienie licznych odwiedzajacych: bezcenne!!!

Anonimowy pisze...

jesteś zapewne kaczystowskim włazidupem, no ale cóż... Twój prezydent był tak nieudolny, że każda inna osoba jest lepsza.

Anonimowy pisze...

i polecam wejść do polityki, w pisiorach miejsce gwarantowane - ta sama ''inteligencja'' i zbieżność poglądów. Czy wcześniej też prowadziłeś blog o jaśnie panu L.K. ????? Warto byłoby się przyjrzeć ''dokonaniom''... zapaść inwestycyjna(oprócz osławionego już MPW)i pośmiewisko z Warszawy że ma tak kulturalnego prezydenta...

Anonimowy pisze...

polecam uwadze najbliższą sesję na Pradze północ - handel pałacykiem konopackich

zimny pisze...

niewiem o co wam chodzi. dobrze rzadzi i bedzie dobrze rzadzila. za czasow kaczyniaka to nic nie bylo zrobione w Wesolej. hanka duzo obietnic spelnila.

Anonimowy pisze...

Nie wszystko co opisujesz jest prawdą.
Nie wszystko co opisujesz jest kłamstwem.
Pracuje w urzędzie pare lat i wiem jak jest za Hanki i jak było za innych prezydentów.
Ale u niej jest w miare spoko.
Jest wiele nieprawidłowości ale było jest i bedzie.Takie życie he he.

pretm pisze...

Nie wszystko co opisujesz jest prawdą.

Poważny zarzut, proszę o wskazanie w którym miejscu.

Anonimowy pisze...

Fajnie, że jest taka stronka gdzie można zweryfikować to co Pani Prezydent obiecywała przed wyborami ze stanem obecnym. Zobaczyłem, że nie ma tutaj aspektu sportowego i wydania prawie 500 mln złotych na stadion Legii podczas gdy pozostałe warszawiekie kluby (Polonia, Skra, Hutnik, Marymont) umieraja, bo albo rzuca im sie kłody pod nogi gdy są coś zrobić same albo bagatelizuje się ich istnienie.

Anonimowy pisze...

cześć : mam prośbę
szukam już do tygodnia jakiejś fajnej stronki na której mogłu by być śatki wieżowców do drukowania i sklejania
moglidyście wrzucić pare linków
z góry wielkie dzięki :)

Anonimowy pisze...

Super pomysł, super wykonanie, trzymaj tak dalej do nieuchronnego końca kadencji. Szczególne dzięki za podstronę z obietnicami wyborczymi bez pokrycie !
A może pora porozmawiać o powodzi ?

Pozdrawiam,
Miłośnik buspasów, rond i głupoty

Anonimowy pisze...

CZY TO KOLEJNY BLOG, NASTEPNEGO PISOWSKIEGO FRUSTRATA?

Anonimowy pisze...

A kto pisze tego bloga ?

Anonimowy pisze...

Polecam ciekawy wpis dotyczący prywatyzacji SPECu.

Jeśli informacje zawarte w tym tekście są prawdziwe to oznacza, że bufetowa chce wyprowadzić wielkie pieniądze w miasta:

http://www.lewica.pl/blog/palucki/22520/

Anonimowy pisze...

Witam,

Zapraszam do facebookowej aplikacji "Obietnica Hanny Gronkiewicz-Waltz na dziś"

http://apps.facebook.com/allmyquotes/?ref=index&app=170053

Anonimowy pisze...

A tu strona aplikacji:

http://www.facebook.com/apps/application.php?id=126339010755446&v=wall

Anonimowy pisze...

Świetlana przyszłość przed tym blogiem - wygląda na to, że jeszcze parę lat Pani Hania będzie Ci krew psuć i sen z powiek spędzać.
Zapewne w głębi ducha cieszysz się wraz ze mną - przecież w końcu nie zostaniesz bezrobotny :D

Anonimowy pisze...

Chyba rzeczywistość jest nieco inna niż jej wizja serwowana w tym blogu, co mieszkańcy warszawy dzisiaj weryfikują ;)

Anonimowy pisze...

Jest mało czasu, ale liczę na II turę i proponuję zrobić listę przetargów Bufetowej z wykazaniem przewałów. Lisowi wygęgała, że chciała budować most za 6 MLD, ALE UNIA KASY NIE DAŁA i robią za 4. Tak samo było z przetargiem na tramwaje, gdzie złożono ofertę NIŻSZĄ o 300 mln, a Toruńską robi firma za 800 mln, a nie za 1,8 MLD. To trzeba rozpowszechnić.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.