14 lip 2007

Spadek liczby przestępstw w pierwszej połowie roku.

Z kategorii dobrych informacji. Fragment komunikatu prasowego Komendy Stołecznej Policji:
Pierwsza połowa 2007 roku w Warszawie to kolejny już spadek ogólnej liczby przestępstw o prawie 5800 czynów w porównaniu z ubiegłym rokiem. Mniej było kradzieży, bójek, pobić, rozbojów, kradzieży zwykłych i kradzieży z włamaniem. O 6% wzrosła skuteczność ścigania sprawców przestępstw, która obecnie wynosi 49,1%.

Mniejsza liczba przestępstw i coraz większa wykrywalność to efekty na które składa się kilka czynników. Po pierwsze, na ulicach Warszawy jest więcej patroli policyjnych. Po drugie, z roku na rok lepsze jest rozpoznanie przez funkcjonariuszy środowiska przestępczego, metod działania sprawców. Po trzecie, coraz lepsza ocena pracy policji wpływa na właściwą współpracę mieszkańców stolicy z Policją. Więcej osób i instytucji jest świadomych odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo.

Wzrost bezpieczeństwa w stolicy to także chociażby inwestycja w monitoring w mieście, to właściwe przeprowadzana analiza zagrożeń, na podstawie, której w określone miejsca stolicy o określonych porach wysyła się dodatkowych policjantów, to także chociażby służby ponadnormatywne, to rozbicie w ostatnich latach wielu groźnych grup przestępczych. To właśnie do tego ostatniego celu powołano specjalistyczne wydziały dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz dw. z przestępczością samochodową.
Źródło: Komenda Stołeczna Policji, Mniej przestępstw w Warszawie. Podsumowanie przestępczości w stolicy w I poł. 2007 r., link do strony.

Dobre statystyki w tym roku potwierdzają, że działania podejmowane przez poprzednią ekipę rządzącą w Ratuszu wspierające Policję (zwiększenie wsparcia finansowego dla Policji od 2002, np. 500 dodatkowych etatów policyjnych w 2005 roku, rozwój systemu monitoringu, 25 tyś. dodatkowych patroli rocznie w latach 2004/2005) były właściwe.

Dobrze, jeżeli Pani Prezydent będzie to kontynuowała.

Wyniki z roku 2006:
W pierwszej połowie 2006 roku w Warszawie odnotowano ogółem 39531 przestępstw, czyli o 10,6 % mniej aniżeli w analogicznym okresie ubiegłego roku . Jeżeli spojrzymy tylko na przestępstwa kryminalne, to liczba ta jest jeszcze mniejsza i wynosi 33260. 13,5-procentowy spadek tego rodzaju przestępstw w ciągu tylko jednego roku można traktować jako wynik dobry, przy czym, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeszcze 5 lat temu w Warszawie odnotowano 44317 przestępstw kryminalnych, to wówczas okazuje się, że spadek wyniósł aż 25 %, co jest jeszcze lepszym osiągnięciem.
Źródło: Link do strony.
Ponad 10 i pół tysiąca mniej przestępstw kryminalnych, ponad 10 tysięcy mniej przestępstw przeciwko mieniu, prawie 5 i pół tysiąca mniej kradzieży, ponad 4 tysiące mniej kradzieży z włamaniem, ponad 2200 mniej kradzieży samochodów i 581 mniej rozbojów to tylko niektóre efekty pracy stołecznych policjantów w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku (2006).
Źródło: Link do strony.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Po tych liczbach widać, że tendencja do spadku przestępczości powoli wyhamowuje, jeszcze są efekty działania poprzedniej ekipy, ale już jakby dwa razy słabsze. W końcu nie jest zbiegiem okoliczności, że żelazny elektorat Bufetowej i Donka to ten za żelaznymi kratami. Prawie 100% poparcia w aresztach i zakładach karnych, Dosia musi się czymś odwdzięczyć swoim najwierniejszym wyborcom.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.