3 lip 2007

O "w warszawskim metrze wieczorem nie można kupić biletów."

Może warto po kilku miesiącach nocnego metra (ogłoszonego jako sukces Pani Prezydent) policzyć ile ta inicjatywa rzeczywiście kosztuje. Łącznie z dodatkowymi patrolami ściągniętymi z ulic i z liczbą osób, która jeździ bez biletów.
W warszawskim metrze wieczorem nie można kupić biletów. Kioski na stacjach kończą pracę o godz. 20, te w okolicach - jeszcze wcześniej. Pasażer ma do wyboru: jechać na gapę albo taksówką.

Na oko widać, że bardziej popularne jest to pierwsze rozwiązanie. Niektórzy zjeżdżają windą, gdzie kontroli biletów nie ma, a bardziej wysportowani przeskakują elektroniczne bramki.

W Zarządzie Transportu Miejskiego nadzorującym logistykę biletową w całym mieście niczego konkretnego nie obiecują, choć Zakład dokłada starań. - Staramy się rozszerzyć sieć punktów, gdzie można kupować bilety jednorazowe - zapewnia rzecznik ZTM Igor Krajnow. - Nie możemy jednak wpłynąć na kioskarzy, żeby przedłużali pracę. Chcemy kupić automaty dystrybuujące bilety jednorazowe i dobowe. Nie mogę dokładnie powiedzieć, kiedy to się stanie. Musimy bowiem rozpisać przetarg na zakup takich dystrybutorów, ale brakuje nam na to środków.

Wygląda więc na to, że zmiany nie będą zbyt raptowne.

- Ale na pewno przed Euro 2012 sytuacja ulegnie diametralnej zmianie - deklaruje rzecznik ZTM.

Czyli jeszcze tylko 5 lat i na pewno będzie lepiej.
Źródło: Grzegorz Miecznikowski, Po 20 w metrze na gapę! I tak do Euro 2012!, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

a nie możecie wziąć się w kupę i przeprowadzić jakieś referendum o odwołanie tej kobiety? Oj, przepraszam, nie wolno mówić na Prezydent kobieta...
Albo łatwiej ( pisałem już tutaj o tym pomyśle ) - doniesienie do prokuratury o zaniechanie zapobieżenia dewastacji zielonego terenu zabytkowego, jakim są Aleje Ujazdowskie. Prawomocnie skazany wójt, burmistrz czy prezydent jest pozbawiany stanowiska z automatu. Zastanówcie się nad tym. Myślę, że z wykazaniem winy nie będzie kłopotu.

Jaform pisze...

Pielęgniarki w drakońskich warunkach, jakiś czas nielegalnie tam były a ToiToi od początku stoją. Za hajs miasta?? Czy zrzuta biednych pielęgniarek którym nie starcza do pierwszego?

Jaform pisze...

Dobra do 19 lipca proszę o mniej postów bo wyjeżdżam ;P

pretm pisze...

Dobra do 19 lipca proszę o mniej postów bo wyjeżdżam

Życzę miłego wyjazdu:)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.