17 lip 2007

Karol Smoląg rzecznik TVN o pytaniach w sprawie miejskich kamer: "Skandal".

Tak reaguje rzecznik prasowy TVN na pytania dlaczego miejskie kamery monitoringu bez żadnej umowy są udostępniane stacji TVN24:
Przedstawiciel nadawcy zapewnił nas wczoraj, że informacyjny kanał zamierza wkrótce sformalizować współpracę z miastem i co za tym idzie zacząć płacić za przekaz z kamer. - Warszawa jest bardzo specyficznym miastem, bo po pierwsze system monitoringu jest tu bardzo rozbudowany, a po drugie - z punktu widzenia ruchu drogowego jest tu znacznie więcej newralgicznych miejsc niż w innych miastach Polski. Dlatego nasza obecna współpraca z miastem i Policją ma charakter pilotażu, który umożliwi nam m.in. określenie które kamery miejskie nas interesują i w tym sensie pozwoli określić przedmiot przyszłej umowy - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl

- Zarzuty pana radnego są po prostu absurdalne i dowodzą albo braku wiedzy albo złej woli. Pomijając już nasze dążenie do szybkiego uregulowania w formie umowy zasad korzystania z kamer, należy pamiętać, że informując Warszawiaków, jak wygląda sytuacja na ulicach stolicy, umożliwiamy im omijanie korków. Tym samym przyczyniamy się do podniesienia komfortu korzystania z sieci dróg i wzrostu bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym kontekście za skandal należałoby raczej uznać podobne wystąpienia radnych- dodaje Smoląg.
Źródło: Link do strony.

Trzeba tylko zauważyć, że to "dążenie do szybkiego uregulowania" nastąpiło w momencie, kiedy radny PiS zadał pytanie o zasady na jakich udostępniono kamery TVNowi.

Karol Smoląg to były rzecznik prasowy NBP za czasów Leszka Balcerowicza. Widocznie nawyk bronienia szefów NBP pozostaje. Pani Hania będzie wdzięczna.

I taka drobna rzecz na koniec. "Ujęcie z kamery miejskiej TVN".To oni już dostali te kamery na własność? :)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

"Skandal!" krzyczy rzecznik Walterowców - przecież to sztuczka stara jak świat. A co krzyczy złodziej, uciekając ze zrabowaną torebką? Krzyczy "łapaj złodzieja!"

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.