12 lip 2007

Kamery dla TVN24 bez umowy? W końcu ITI to nasz ulubiony koncern.

Nie ma problemu, żeby dogadać się z miastem, aby korzystać z kamer monitoringu bez żadnej umowy. Wystarczy mieć wpływową stację informacyjną, która od czasu do czasu zaprosi Panią Prezydent na pogawędki o jej sukcesach.
TVN 24 wprowadził do ramówki poranny cykl "Traffic". "Traffic" jest nadawany codziennie w bloku ”Poranek TVN 24” (wejścia o 7.30 i 8.30). Emitowany na żywo obraz z kilkudziesięciu kamer miejskich w Warszawie, Krakowie i Gdańsku komentują: Jakub Porada (w dni powszednie) i Jarosław Kuźniar (w weekendy).
Źródło: Link do strony.
Hanna Gronkiewicz-Waltz łamie prawo, udostępniając za darmo komercyjnej stacji kamery służące do monitoringu wizyjnego miasta - oświadczyli podczas wczorajszego briefingu radni PiS. Chodzi o telewizję TVN, która od miesiąca korzysta z kamer rozmieszczonych w całym mieście i obsługiwanych przez policję. - To bezprawne faworyzowanie jednego z medialnych koncernów - mówił radny PiS Maciej Maciejowski.

- Z tego typu kamer TVN korzysta już od dawna w innych miastach i nikt nie widzi w tym nic złego. Może korzystać z tego, co rejestrują, choć o ich ustawieniu decydują policjanci. Z koncernem ITI, do którego należy TVN, podpiszemy umowę określającą wzajemne zobowiązania - zapowiada Jarosław Jóźwiak, wiceszef gabinetu prezydent Warszawy.
Źródło: Radni o kortach Legii i kamerach dla TVN, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Rozumiem, że "podpiszemy umowę" oznacza, że do tej pory nikt w mieście nie wpadł na pomysł, że samo polecenie HGW nie wystarczy.

O jakich zobowiązaniach możemy mówić? Już teraz za każdym razem kiedy TVN24 rano transmituje przekaz z kamer, (choćby z innych miast) na pasku jest "Dziękujemy władzom Warszawy".

Może powinno być tak: "Dziękujemy władzom Warszawy ze szczególnym uwzględnieniem Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz, która bardzo liczy na poparcie mieszkańców Warszawy oglądających TVN24".Powyżej w tle Poznań.

Przykład wykorzystań kamer nie w ramach programu Traffic, ale jako tła do informacji.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

No jak można wymagać od Hańdzi podpisania jakiejś tam umowy! Przecież czasu, bidulka nie ma - bo to albo podaje herbatę, czy inne pyzy gorące, paniom spod Kancelarii RM albo wypłaca zaległe raty za hibernację koalicjantom z SLD. A Ty tu takie... No wiesz...! Wstydu nie masz...

Anonimowy pisze...

Ciekawe czy TVN odprowadziło podatek od darowizny w postaci możliwości korzystania z kamer? :)

Anonimowy pisze...

chm... kamera?...
i owszem ! spelnilaby ona moje gleboko skrywane marzenia; ale marzenia sa po to - aby sie spelnialy.niechaj i moje posiada czrodziejska moc...
a teraz ide spac.. jednak przed zasnieciem oddam sie marzeniom o:........

Julia, zwana rowniez przez polowe Polski: Bidulka, zas przez nastepna_ PREZESEM..
nota bene zapraszam!!!!!Kub 75/75/24/6

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Anonimowy pisze...

no i co z tego

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.