5 lip 2007

HGW w prawyborach na kandydata PO w wyborach prezydenckich 2010?

Czy Pani Prezydent obok swoich obowiązków wynikających z zarządzania miastem ma zamiar znaleźć czas na prowadzenie kampanii w prawyborach kandydata PO na prezydenta przed wyborami 2010?

Czy ma to tylko służyć pokazaniu, że w PO jest konkurencja dla Donalda Tuska?
Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk rozpoczął przygotowania do walki o prezydenturę w 2010 r. Zaczęto szukać ekspertów, którzy przygotują kampanię wyborczą. Ale Tusk wcale nie może być pewny, że PO pozwoli mu kandydować - pisze dziennik.pl.

Dla Tuska batalia o najwyższy urząd w państwie może być trudniejsza niż przed dwoma laty, bo zgodnie z przyjętą na ostatnim zjeździe partii uchwałą kandydat na prezydenta ma być wybrany w powszechnych prawyborach w całej Platformie. A w szeregach PO coraz częściej pada pytanie, czy Tusk jest najlepszym kandydatem na prezydenta po tym, jak w 2005 r. przegrał z Lechem Kaczyńskim - pisze dziennik.pl.

Jako kontrkandydaci wymieniani są Bronisław Komorowski, Julia Pitera, Hanna Gronkiewicz-Waltz, obecny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz czy Ewa Kopacz. - Uchwała dotycząca partyjnych prawyborów została przyjęta, jednak do tej pory zarząd partii nie przygotował regulaminu takich wyborów. Nie wiadomo, jaki ma być ich tryb, jak długo ma trwać kampania. Jeżeli jesteśmy liberałami i wierzymy w wolną konkurencję, to powinniśmy o niej pamiętać także w szeregach własnej partii, zamierzam w tej sprawie interweniować - mówi autor uchwały, senator Jacek Bachalski.

- Ewentualni kontrkandydaci Donalda Tuska powinni mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rywalizacji z tym najpopularniejszym politykiem Platformy - mówi Bachalski.

Schetyna mówi, że w Platformie panuje powszechne przekonanie, że tym razem Tusk będzie miał oficjalnego kontrkandydata.

Niektórzy już myślą po cichu o starcie. "Wszystko wskazuje, że kontrkandydatem Tuska będzie Rafał Dutkiewicz. Trudno nie odnieść też wrażenia, że szykuje się do tego Hanna Gronkiewicz-Waltz, odkąd została prezydentem Warszawy. Już stworzyła sobie w stolicy własne zaplecze ludzi, promuje na każdym kroku swoje nazwisko. Banery z rożnych akcji patronowanych przez stołeczny ratusz zamiast sentencji podpisywane są hasłem - mówi nam jeden z posłów PO.
Źródło: "Dz": PO szykuje się do walki o prezydenturę, link do strony.

Możliwość startu HGW w prawyborach jest o tyle bardziej prawdopodobna niż innych wymienionych osób, bo ktoś w PO może uznać, że Pani Hania idealnie nadaje się na rozgrzewkę dla Donalda. I przy okazji po raz kolejny przypomnij się jej miejsce w szeregu, tak aby porzuciła marzenia o samodzielnym starcie w wyborach (tzw. „tajny plan” według Super Expressu).

Czy ktoś, kto nie ma pewnej pozycji nawet w strukturach regionalnych miałby szansę, choć na chwile zagrozić Tuskowi w ramach PO?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.