22 lip 2007

Dobra decyzja.

Pani Prezydent szybko zareagowała i zaoferowała pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną (w gminie Kłomnice).
Pierwsze pieniądze poszkodowani mieszkańcy Adamowa, Hub i Skrzydlowa - miejscowości najbardziej poszkodowanych przez piątkowe tornado - dostaną w najbliższych dniach - każdy po 6 tyś złotych doraźnej pomocy od służb wojewody. - Koordynujący działaniami wicewojewoda śląski Wiesław Maśka zapewniał dziś po obradach sztabu kryzysowego w Kłomnicach o szybkim uruchomieniu pomocy rządowej dla poszkodowanych mieszkańców - pisze biuro.

W niedzielę, tego samego dnia, premier Jarosław Kaczyński kazał w trybie pilnym uruchomić rezerwę celową na wypłaty. Poszkodowani dostaną do sześciu tysięcy doraźnej pomocy. Premier zaprosił dzieci z gmin na wakacje do jednego z ośrodków rządowych na Mazurach. Wcześniej na wakacje, za pośrednictwem swego pełnomocnika, dzieci zaprosiła też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Zaprosiła dzieci z naszych terenów na kilka tygodni na Warszawy. Szczegółów jeszcze nie znamy, ale to bardzo dobry pomysł, odbudowa zajmie dużo czasu, dzieci nie muszą patrzeć na to wszystko - mówił wójt Zając.
Źródło: Link do strony.

Bardzo dobra decyzja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.