4 lip 2007

Andrzej Halicki: "Miasto to ja".

Czytając deklaracje polityków PO w sprawie możliwego przeniesienia części kupców na tereny przy ul. Radzymińskiej można zapytać: Kto rządzi miastem?

Andrzej Halicki
czy Hanna Gronkiewicz Waltz?

5 czerwca. Gazeta Wyborcza:
Zrobimy wszystko, żeby kupcy z Jarmarku Europa nie mogli się przenieść na Targówek. Pomogą nam władze Warszawy - zapowiedział wczoraj burmistrz tej dzielnicy Grzegorz Zawistowski. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest innego zdania: - Chcę, żeby kupcy byli tam, gdzie zaplanowali.
Źródło: link do strony.

27 czerwca. Strona zacisze.info:
Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie podziela argumentów pana Grzegorza Zawistowskiego burmistrza Targówka przeciwko przeniesieniu kupców ze Stadionu Dziesięciolecia na ulicę Radzymińską i bierze pod uwagę scenariusz z dwiema lokalizacjami [Marywilska i Radzymińska] - dowiedziałem się w Wydziale Prasowym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

W dzisiejszym "Super Ekspressie" można też przeczytać, że gdyby burmistrz Targówka próbował blokować budowę hali targowej przy Radzymińskiej przez wydłużanie wydania decyzji o podziale działki, to pani prezydent będzie go dyscyplinować.
Źródło: Marcin Gałązka, Kupcy przy Radzymińskiej. Prezydent Warszawy nie popiera burmistrza, zacisze.info, link do strony.

27 czerwca. Strona koła PO na Targówku:
26 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Koła, na którym obecny był honorowy gość poseł Andrzej Halicki. Najistotniejszym problemem poruszonym na Kole była sprawa przeniesienia kupców ze Stadionu X lecia na Zacisze.

Członkowie Koła poparli działania Klubu Radnych PO i Zarządu Koła, które przeciwstawiają się tej alokacji. Poseł Andrzej Halicki zapewnił, że miasto postara się znaleźć dla kupców inną lokalizację, która nie budziłaby tyle kontrowersji.
Źródło: link do strony.

Sławomir Potapowicz kilka dni temu na stronach Obywatelskiego Centrum Monitoringu:
Konflikt nie ma więc charakteru jedynie drobnego incydentu, ale zaczyna przypominać kłótnie o podział władzy w samej Platformie, gdzie z jednej strony występuje Pani Prezydent a z drugiej Andrzej Halicki, bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że to on a nie Kidawa - Błońska, formalnie przewodnicząca warszawskiej Platformy, jest mózgiem operacji osłabiania Gronkiewicz - Waltz.
Źródło: link do strony.

Czy już można zacząć odliczanie do kolejnej nocy długich noży w warszawskiej PO? No i czy przebudzi się wreszcie Pani Prezydent, aby odpowiedzieć swoim "przyjaciołom" z Platformy?

Jak na razie walkę o władzę wygrywa Andrzej Halicki:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.