6 cze 2007

Zbigniew Poczesny (PO) ocenzurowany, czyli o kupcach / złodziejach w prasie nie ma nic.

Wypowiedź Zbigniewa Poczesnego (przewodniczący rady dzielnicy Targówek, Platforma Obywatelska) zacytowana przez PAP i umieszczona w informacji na portalu onet.pl:
- Co da nam Jarmark Europa? Da nam straszliwe zagrożenie, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Da nam to, że Targówek stanie się śmietniskiem Warszawy. Da nam to, że Las Bródnowski będzie olbrzymim sanitariatem Warszawy. Da nam to, że nasze domy, nasze działki, będą miały wartość zerową. Da nam to, że będziemy nachodzeni po swoich domach przez wszelkiego rodzaju różnych złodziei - mówił przewodniczący rady dzielnicy.
Źródło: Link do strony.

Tą wypowiedź zamieściłem we wczorajszym popołudniowym wpisie Radny PO: "będziemy nachodzeni po swoich domach przez wszelkiego rodzaju różnych złodziei."

Dzisiejsza prasa (przejrzałem wydania dostępne on-line) również relacjonuje konflikt na Targówku. Ale wypowiedzi Zbigniewa Poczesnego już nie ma.

Rzeczpospolita - Zamiast targowiska ma być hala sportowa

Gazeta Wyborcza - Targówek nie chce kupców ze stadionu

Życie Warszawy (choć tu o Targówku nie ma i tak nic) - Kupcy ze stadionu pytają, co będzie z nimi po 1 lipca

Dziennik - Zapowiadają referendum.

Zapewne ludzie Platformy będą zadowoleni, że obraźliwe słowa radnego ich partii nie przedostaną się do szerszego grona odbiorców. Zbigniew Poczesny będzie wdzięczny dziennikarzom, którzy przymknęli oko na tą małą niezręczność.

Wypowiedź zauważył i skomentował na stronach Obywatelskiego Centrum Monitoringu Marcin Kalek:
Słowa przewodniczącego nie wymagają komentarza. Przykre jest jedynie to, że podczas kampanii, w której ważyły się losy mandatu radnego, słownictwo używane w stosunku do potencjalnych wyborców było co najmniej odmienne.

Dla 42. prezydenta USA Billa Clintona priorytetem była gospodarka. Aby o niej ani na chwilę nie zapomnieć, kazał powiesić nad biurkiem w swoim gabinecie hasło: „Gospodarka, głupcze!”. Po słowach Zbigniewa Poczesnego jestem przekonany, że hasło, które można by odczytać na tabliczce w urzędzie na Targówku powinno brzmieć: „Szacunek, głupcze!”.
Źródło: Link do strony.

6 komentarzy:

Jaform pisze...

A może by tak poczekać na Fakt?? Albo zasypać Wybiórczą emailami o tej wypowiedzi: czemu jej nie skomentowali... Jezu jak ja nie lubię tej ostatniej gazety... Opozycja i te sprawy ale jest jakiś umiar. To Fakt (brukowiec) tak nisko nie upadł chyba...

Anonimowy pisze...

oczywiście jakby powiedział to członek PiS to jazgot mediów byłby ogromny a tak to było jak zwykle ;-)

pretm pisze...

"jakby powiedział to członek PiS"

Widocznie "Spieprzajcie kupcy" jest mało atrakcyjne.

Marcin Gałązka pisze...

Relacja dźwiękowa z tej konferencji prasowej jest do odsłuchania na stronie:

http://www.zacisze.info

ZapraszaM.

pretm pisze...

@margala

Dziękuję za link.

Jestem jeszcze w połowie, ale późniejsze wyjaśnienia Poczesnego (klasyczne "zostałem źle zrozumiany"), że nie mówił o kupcach tylko o "ludziach, którzy kręcą się wokół kupców jest mało przekonujące".

Zorientował się jak obraził kupców (rozpoczął od powiedzenia "tak zwanych kupców") dopiero jak przedstawiciel kupców łamiącym się głosem zwrócił mu uwagę.

Jeżeli ktoś będzie słuchał to wypowiedź Poczesnego rozpoczyna się od 16 minuty, wyjaśnienia 10 minut później.

Link

pretm pisze...

Przesłuchałem całe nagranie i Pan Poczesny jest najwyraźniej osobą nieodpowiedzialną.

Najpierw głośno mówi o zagrożeniach dla bezpieczeństwa i złodziejach a później w kuluarach tłumaczy kupcom, że to przecież mieszkańcy obawiają się Ormian i patologii ze Stadionu.

Jak się mają nie obawiać skoro przewodniczący rady ich dzielnicy wypowiada takie słowa.

Kupcy za to cierpliwe tłumaczą jakie mają plany i jak chcą się odciąć od patologii ze Stadionu.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.