6 cze 2007

Wybór myśli Marka Borowskiego na temat oczyszczalni Czajka.

Zainspirowany fragmentem filmu z manifestacji na Białołęce na którym HGW ramię w ramię z Markiem Borowskim deklarowała poparcie dla postulatów protestujących mieszkańców, wyszukałem kilka wypowiedzi Borowskiego z kampanii wyborczej.
W sprawie oczyszczalni Czajka decyzję również podjęto arbitralnie, bez rozmów z mieszkańcami Białołęki. Obawiano się ich opinii?

W Rzeczpospolitej Warszawskiej - którą zaproponowałem mieszkańcom stolicy w swoim programie wyborczym - nie będzie takich praktyk. To efekt mojej analizy przyczyn porażek kolejnych ekip rządzących Warszawą. Dlaczego im się nie udawało? Myślę, że głównym źródłem błędów był (i jest) sposób zarządzania miastem. Centralizacja decyzji zamiast delegowania uprawnień. System TKM promujący kolegów, a nie kompetencje. I wreszcie... brak zaufania do warszawiaków.
Źródło: Rzeczpospolita Warszawska - komentarz Marka Borowskiego, link do strony.
Czy można rozbudować oczyszczalnię ścieków Czajka w Białołęce bez spalarni i nie stracić przyznanego przez UE miliarda złotych?

M.B.: Odór z Czajki musi zniknąć. O lokalizacji spalarni chcę rozmawiać ze specjalistami.
Źródło: Link do strony.
"M. Borowski - Najważniejsze to "nie może śmierdzieć" i "nic bez zgody mieszkańców Białołęki się nie zdarzy".
Zdjęcia ze strony Marka Borowskiego zatytułowane "Protest przeciw budowie spalarni na Choszczówce".Dlaczego wspominam o Borowskim? Ze względu na takie małe zdjęcie zrobione przy okazji podpisywania porozumienia pomiędzy PO i LiDem.

Michał Karnowski
z Dziennika ma ostatnio szczęście do zapraszanych gości (rozmawiał w Trójce z HGW po informacji wprost.pl o zatrudnieniu szefa mazowieckiego SLD).

Ma jednak jeden problem. Nie zadaje pytań o rzeczy ważne (tzw. realizację obietnic wyborczych), bo woli pytać o "słupki", konfiguracje i sojusze. Tak było dzisiaj w rozmowie z Markiem Borowskim. Nie zapytał ani o polidową koalicję w Warszawie ani o spalarnię.

Już więcej orientacji miała jego redakcyjna koleżanka Anna Wojciechowska w rozmowie z Donaldem Tuskiem:
AW: Nie daje lewicy tego paliwa zawieranie przez PO koalicji z SLD, jak w Warszawie?

DT: Jarosław Kaczyński, tworząc koalicję z Giertychem i Lepperem, stracił moralne i polityczne prawo oceniania jakiejkolwiek koalicji. Większego politycznego wstydu nie ma.
Źródło: Link do strony.

Donald się zdenerwował. Czyżby ta koalicja to jakiś czuły punkt?

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

propozycja dla pretm´a:
moze warto by bylo, (jesli jest realna mozliwosc) zalozyc jakis klub bufetowy, w ktorym goscie, czy tez, najczesciej komentujacy, mogli zapoznac sie, a przynajmniej przedstawic sie innym.
Moze fajny banner z Bufetowej udostepnic dla internautow, by umieszczali go na swoich stronych.
Pozdrawiam, i zycze wytrwalosci.

Anonimowy pisze...

AW: Nie daje lewicy tego paliwa zawieranie przez PO koalicji z SLD, jak w Warszawie?

DT: Jarosław Kaczyński, tworząc koalicję z Giertychem i Lepperem, stracił moralne i polityczne prawo oceniania jakiejkolwiek koalicji. Większego politycznego wstydu nie ma.

A gdzie tu ocena J.Kaczyńskiego? Nerwy puszczają tow. Borowskiemu.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.