9 cze 2007

Wprost.pl o urzędach podległych HGW: "zatrudnienie znajdują całe rodziny lokalnych działaczy PO".

Dzisiaj na wprost.pl pojawiła się zapowiedź artykułu, który ma się ukazać w najbliższym wydaniu tygodnika „Wprost".

Fragmenty:
Poseł PiS Karol Karski twierdzi, że Hanna Gronkiewicz-Waltz odbudowuje w stolicy układ warszawski. Czy tak jest rzeczywiście? "Wprost" dotarł do informacji, z których wynika, że prezydent Warszawy powiela praktyki Samoobrony w podległych jej urzędach - rozdaje swoim współpracownikom po kilka stanowisk, zatrudnia ich rodziny, omija konkursy.

W urzędach podległych Hannie Gronkiewicz-Waltz zatrudnienie znajdują także całe rodziny lokalnych działaczy PO. Przykładem jest małżeństwo Łaptaszyńskich. Ona jest dzielnicową radną oraz pracownikiem departamentu funduszy strukturalnych i pomocowych urzędu marszałkowskiego województwa, on – wicedyrektorem jednego z departamentów w tym samym urzędzie. Inny radny platformy, Piotr Wertenstein–Żuławski, załatwił swojej matce stanowisko rzecznika prasowego w urzędzie dzielnicy Ochota.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jego szefową została niedawno Iwona Basior, prywatnie żona niedoszłego radnego platformy. Kierownicze stanowisko w USC półtora miesiąca temu otrzymała także była radna PO Hanna Kardaszewicz. Z kolei jej męża zatrudnił u siebie rekordzista wśród „kolekcjonerów" Robert Soszyński. Z partyjno-rodzinnego klucza skorzystała też radna PO Joanna Tucholska. Załatwiła swojej matce pracę w… miejskiej bibliotece, którą kieruje były poseł PSL Michał Strąk.

Na tym jednak nie koniec. Na eksponowane stanowiska w ratuszu przyjmowani są ludzie z pominięciem procedury konkursowej. W taki sposób pracę znalazł na przykład Mirosław Sielatycki, który został niedawno p.o. wicedyrektora biura edukacji urzędu. Z prośbą wyjaśnienie tej sprawy do prezydent Warszawy zwróciło się już nawet MSWiA.

- Gronkiewicz-Waltz jak odkurzacz wciąga swoich ludzi do ratusza i innych urzędów. Biorąc pod uwagę, że część tych ludzi to działacze SLD, to trzeba stwierdzić, że na naszych oczach odtwarza się układ warszawski. Teraz widać po co platformie była potrzebna władza w Warszawie – mówi „Wprost" warszawski poseł PiS Karol Karski, który poprosił resort spraw wewnętrznych o interwencję w sprawie polityki kadrowej prezydent stolicy.
Źródło: Michał Krzymowski, Karski: Gronkiewicz-Waltz jest jak odkurzacz, wporst.pl, link do strony.

Poważane zarzuty (mam nadzieję, że dobrze udokumentowane), zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

12 komentarzy:

Jaform pisze...

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/17837/gronkiewicz_waltz_450.jpeg daj te fotke obok postu buahaha :D

Jaform pisze...

ps: Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
(fot. PAP / Andrzej Wiktor)

Jaform pisze...

ODP: Wymieniam niekompetentnych na kompetentnych bo syscy od Lecha byli złodzieje, bandyty i jakoś nie chcieli akceptować moich przekrętów.. achh to nie dobre PiS... Aż się dziwię że Wirtualna Polska wywaliła to na samą górę newsów :D :OO

pretm pisze...

Umieszcze link do zdjęcia tutaj.

Link

Anonimowy pisze...

to są poważne zarzuty? To politpropaganda kaczofaszystowskiego "Wprost-u", a nie poważne zarzuty. Poza tym, to są wszystko fantastyczni specjaliści i fachowcy, a w ogóle to się wszyscy odpierdolcie. Oooo, przepłaszam, odpiełdolcie.

pretm pisze...

Poczekamy, zobaczymy trzeba mieć troszkę więcej danych.
Np. staż samorządowy wszystkich wymienianych osób i czy faktycznie miały wpływ na zatrudnienie swoich członków rodzin. Niestety chyba takie rzeczy udawania się ciężko.

Jaform pisze...

W sumie to za kaczora jakoś nie pamiętam takich zajawek?? A podobno wszystko za kaczora się zaczęło?? To jak to w końcu jest...

pretm pisze...

Każdej ekipie można coś znaleźć.

Jaform pisze...

Ale HGW trzeba coś znaleźć... Nieskazitelna powinna zostać oceniona tak samo jak Lechu... Czyli według jej cennika wartości xP

Jaform pisze...

PS (sorki za spam) ostrzegam: nie czytać komentarzy na WP. Tylko sobie niszczę nerwy dochodząc do wniosku że w tym kraju ludzie mają klapki na oczach i to potężne klapki... Ale beznadzieja ludzie, beznadzieja!! Tam ktoś napisał że... pozytywnie ocenia rządy HGW, że WSZYSTKO w Warszawie jest remontowane, dziesiątki inwestycji itd... No porażka roku

pretm pisze...

Dzięki za ostrzeżenie. Wdałem się dzisiaj w zbyteczną dyskusję na wikipedi, więc mi wystarczy na dzisiaj:)

Jaform pisze...

Po Bufetowej juz śladu niema na WP teraz walnęli o PO http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8918960,wiadomosc.html

Co to się dzieje ludzie, PO nie ma hajsu żeby opłacać media?? :O 2 afery z udziałem PO w ciągu 2 dni?? Oj ktoś tam na górze poleci na pysk...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.