20 cze 2007

Według harmonogramu HGW Most Północny i Most Krasińskiego w 2010.

Pani Prezydent pod hasłem "Klątwa zdjęta z przetargów" zaprezentowała harmonogram realizacji Mostu Północnego i obiecała:
- Most Północny i Most Krasińskiego będą projektowane niemal równolegle – podkreśliła Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, na briefingu który odbył się w tym samym miejscu, gdzie podczas kampanii wyborczej ówczesna kandydatka na prezydenta miasta, przedstawiała swoje plany związane z Mostem Północnym. – W 2010 r. będzie można pojechać Mostem Północnym – dodała. Natomiast Mostem Krasińskiego warszawiacy będą mogli przejechać kilka tygodni wcześniej.
Źródło: Link do strony.Czy klątwa przetargów została zdjęta z Mostu Północnego przekonamy się, kiedy przejdziemy do etapu wyboru wykonawcy, bo wtedy będzie się rozgrywała walka o ciężkie (1.5 mld) pieniądze.

Z szampanem i akcjami PR zaczekałbym do tego momentu.Zdjęcie za um.warszawa.pl

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

chlopaki, ale przyznacie ze troche was zatkalo, ze juz w pierwsze lato bufetowa ma wiecej inwestycji w toku niz Kaczynski przez 4 lata?

pretm pisze...

Czy chciałbyś wymienić te, które zostały przeprowadzone od początku (rozpisanie przetargu) przez HGW i właśnie są w trakcie?

Tylko że "w trakcie" ma oznaczać budowę a nie projektowanie czy sam przetarg. Bo według tego to Most Północny jest już w trakcie kilka lat.

Aksta pisze...

o których chłopakach mowa

pretm pisze...

Od kiedy słowo kobieta zostało zakazane przez HGW jej zwolennicy go nie używają.

Jaform pisze...

hah fajna prowokacja :D

pretm pisze...

"hah fajna prowokacja"

Dlaczego mamy to traktować jako prowokację? Jeżeli ktoś tak uważa, to niech pochwali się listą tych inwestycji.

Anonimowy pisze...

"o których chłopakach mowa"

A to nie wiesz, że nie można zwracać się do kobiet słowem "kobieta", bo to jest złamanie konstytucji?

Anonimowy pisze...

pogadajmy merytorycznie, Aleje Jerozolimskie - 2 kolejne wiadukty - przetarg byl w tym roku, a plany przebudowy powstaly jeszcze za Piskorskiego. rozumiem ze wiekszosc inwestycji poprzedniej ekipy wypadla wlasnie teraz - ale na tym wlasnie polegal ich problem - byli zajebiscie wolni i z niczym nie zdazyli :-) takie sa moje odczucia, ale kazdy niech ocenia wedle wlasnego uznania. a krytyka obecnym wladzom sie na pewno przyda.

pretm pisze...

"pogadajmy merytorycznie, Aleje Jerozolimskie - 2 kolejne wiadukty - przetarg byl w tym roku, a plany przebudowy powstaly jeszcze za Piskorskiego."

Jeszcze kilka dni temu słyszałem jak wiceprezydent Wojciechowicz żalił się, że wszystkie letnie remonty (przede wszystkim trasa tramwajowa na Jerozolimskich) nowa władza otrzymała w spadku po poprzedniej ekipie. I dlatego będą utrudnienia. Trudno to zaliczyć w 100% na poczet dokonań HGW.

Jeżeli mówimy o wiaduktach to rozumiem, że chodzi również o ten na rondzie Starzyńskiego co to nowa ekipa nie może dorzucić trochę grosza, aby tak jak przed wyborami pracowali tam 24/7.

Anonimowy pisze...

Zaraz zaraz mamy inwestycję. i to zakończona W nocy z środy na czwartek otwarto Karową. Cieszmy sie i radujmy bo nie znamy dnia ani godziny kiedy znów nam coś zamkną. Poszę o tym fakcie bowiem mieszkam na Powiślu i aby dostać się do przedszkola mojej córki na Karową jeździłam przez Kredytową. Prace rozpoczeto dobrze ponad rok temu więc teraz władza może sie pochwalić zakończona inwestycja

Anonimowy pisze...

Fajny w sumie ten harmonogram. WYnika z niego, że wybór wykonawcy nastąpi w trzecim kwartale, czyli jak rozumiem do końca września, a prace budowlane będą trwały w latach 2008-2010. Wystarczy 3 miesięczna obsuwa i już harmonogram nie będzie oddawał prawdy, bo roboty zaczną się w 2009 r.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.