5 cze 2007

Seweryn Blumsztajn kryje HGW.

Taki komentarz Seweryna Blumsztajna pojawił się na stronach Gazety Wyborczej przy informacji o bliskim ogłoszeniu przetargu na budowę spalarni przy oczyszczalni ścieków Czajka.
Decyzja o budowie spalarni w Białołęce to pierwszy odważny polityczny gest Hanny Gronkiewicz-Waltz jako gospodarza miasta. Przerwała wieloletni spór i przyjęła za to odpowiedzialność. Po to właśnie wybieramy polityków.

Mam nadzieję, że obietnice towarzyszące tej decyzji też zostaną zrealizowane - spalarnia nie będzie śmierdzieć, a w Białołęce przyspieszone zostaną inwestycje w infrastrukturę. Liczymy też, że to tylko pierwsza z odważnych decyzji. Teraz czekamy na lokalizację dla kupców ze Stadionu Dziesięciolecia.
Źródło: Seweryn Blumsztajn, To dobra decyzja - komentarz, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Jeżeli wierzyć relacjom Hanna Gronkiewicz Waltz w kampanii wyborczej wyraźnie wskazywała, że spalarni nie będzie. I dzięki tym obietnicom wygrała wybory. Dlaczego o tym nie wspomina Blumsztajn? Dlaczego nie zapyta HGW na jakiej podstawie składała w trakcie kampanii te obietnice.

Tak jak pisałem wcześniej. Można było, albo w kampanii nie obiecywać, albo trzymać się swoich obietnic i w Grudniu ogłosić odejście od całej inwestycji. A tak skończyło się na lawirowaniu, które teraz Wyborcza postanowiła piórem Seweryna Blumsztajna kryć. Po to, żeby ulubionemu politykowi włos z głowy nie spadł.

Co obiecano w ramach w/w przyspieszenia:
Ratusz stanie na głowie, by wreszcie zbudować most Północny (dziś otwarcie ofert na projekt przeprawy) z linią tramwajową do stacji metra Młociny.

Ratusz obiecał też:
  • linię tramwajową z Żerania do Tarchomina, Nowodworów i Winnicy,
  • poszerzenie ul. Modlińskiej (na przełomie czerwca i lipca ma być wybrany wykonawca odcinka od ul. Aluzyjnej do granic miasta),
  • szybką przebudowę ul. Płochocińskiej oraz Marywilskiej,
  • nowe szkoły,
  • przedszkola (są już pieniądze na projekt i przygotowanie do budowy trzech placówek), żłobek.
Źródło: Małgorzata Zubik, Ratusz: będzie spalarnia w Białołęce, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Przecież nikt poważny nie mówił, że Most Północny (i tak był w kampanii, więc trudno mówić o czymś ekstra) powstanie przed 2010, a i na pytanie o 2012 HGW się krzywi.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Może tow. Blumsztajn nie zdążył przeczytać programu Bufetowej? A strona ciągle "under construction", pewnie tłumaczą na jakiś język bardziej światowy, żeby i Blumsztajn z przyjaciółmi mogli się zapoznać i ustosunkować do tej niezwykle cennej publikacji.

גוּט טַק אִים בְּטַגְֿא שְ וַיר דִּיש מַחֲזֹור אִין בֵּיתֿ הַכְּנֶסֶתֿ טְרַגְֿא

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.