5 cze 2007

Radny PO: "będziemy nachodzeni po swoich domach przez wszelkiego rodzaju różnych złodziei."

Pani Prezydent (PO) deklarowała pomoc kupcom ze Stadionu X lecia a Zbigniew Poczesny (też PO) przewodniczący rady dzielnicy Targówek tak powiedział o możliwości lokalizacji części kupców na terenach przylegających do ul. Radzymińskiej:
Przewodniczący rady dzielnicy Targówek Zbigniew Poczesny poinformował, że 3 tys. mieszkańców tej dzielnicy podpisało list protestacyjny przeciwko budowie targowiska. Zdaniem Poczesnego, w najbliższym czasie zostanie w tej sprawie zebranych nawet kilkadziesiąt tysięcy podpisów.

- Co da nam Jarmark Europa? Da nam straszliwe zagrożenie, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Da nam to, że Targówek stanie się śmietniskiem Warszawy. Da nam to, że Las Bródnowski będzie olbrzymim sanitariatem Warszawy. Da nam to, że nasze domy, nasze działki, będą miały wartość zerową. Da nam to, że będziemy nachodzeni po swoich domach przez wszelkiego rodzaju różnych złodziei - mówił przewodniczący rady dzielnicy.

Jacek Czmoch ze stowarzyszenia Stadion nazwał te słowa "żenadą". "Nie można tak się zwracać do ludzi, którzy są kupcami, i tak ich szufladkować. Zdajemy sobie sprawę, że przeprowadzenie całej inwestycji wymaga czasu, ale chcemy się choćby częściowo przenieść. Jeżeli dostalibyśmy ten teren, moglibyśmy wspólnymi siłami i środkami dostosować go do naszych potrzeb. My nie chcemy nic za darmo" - powiedział Czmoch.
Źródło: Link do strony.

Rozumiem emocje, ale bez przesady.

Platforma rozpoczęła zbieranie podpisów pod sprzeciwem wobec lokalizacji na Targówku.
W niedzielę Platforma Obywatelska kontynuowała akcję zbierania podpisów pod apelem do wojewody przeciwko lokalizacji targowiska ze stadionu dziesięciolecia w naszej dzielnicy.

- Jestem zaskoczony pozytywnym odzewem na naszą akcję. Oburzenie na pomysł wojewody jest bardzo duże. Mam nadzieję, że kilkanaście tysięcy podpisów, które mam nadzieję uda się zebrać przekona wojewodę i radnych z Prawa i Sprawiedliwości, że trzeba zmienić lokalizację targowiska. - powiedział Krzysztof Miszewski, radny dzielnicy Targówek, który na festynie rycerskim w Parku Bródnowskim wspólnie z grupą młodych ludzi zbierał podpisy pod apelem.
Źródło: Link do strony.

Krzysztof Miszewski powinien być znany tym, którzy pamiętają sprawę Wolnej Warszawy. Pan radny najpierw organizował "obywatelską" akcję "Głosuj bez meldunku" a następnie zakładał Społeczny Komitet Obrony Samorządności, aby w imieniu "obywateli" bronić mandatu HGW.

Teraz możemy spodziewać się założenia Społecznego Komitetu Obrony Targówka przed Kupcami ze Stadionu. Który oczywiście nie będzie miał nic wspólnego z PO.

Więcej o sprawie tej lokalizacji napisano tutaj:

Handel niechciany, ale możliwy.


Nowe miejsce dla kupców przy Radzymińskiej.


Warszawa: Przetargi na bazar na Radzymińskiej.


Targówek nie chce kupców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.