28 cze 2007

Pani Prezydent na Masie Krytycznej?

Na stronach miasta Biuro Promocji opublikowało informację o piątkowej Masie Krytycznej.

Jeżeli wierzyć archiwum jest to pierwszy przypadek informowania przez miasto o tej imprezie (poza wykazem zgromadzeń). Czyżby to zapowiedź, że Pani Prezydent wybiera się na przejażdżkę rowerem?

Nie jestem przekonany czy to najlepszy pomysł biorąc pod uwagę połączenie dodatkowych korków wynikających z remontu w Alejach Jerozolimskich, piątku popołudnia (start o 18:00) i trasy przejazdu. Kierowcy stojący w korkach (ulice po których będą poruszać się rowerzyści będą zamykane na pół godziny) patrząc na przejeżdżającą na rowerze Panią Prezydent mogą nie być zadowoleni.

Informacja ze stron miasta:
W najbliższy piątek, 29 czerwca, od godz. 18.00 do 22.00, odbędzie się kolejna comiesięczna „Warszawska Masa Krytyczna”, czyli przejazd rowerzystów i innych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni. Rajd odbywa się w ostatni piątek każdego miesiąca, bez względu na pogodę i porę roku. Zbiórka na placu Zamkowym o godz. 18.00.

W najbliższy piątek przejazd odbędzie się od pl. Zamkowego ulicami:
Senatorską, pl. Bankowy, Al. Solidarności, Al. Jana Pawła II, Chałubińskiego, al. Niepodległości, Batorego, Św. A. Boboli, Wołoską, Al. Wilanowską, Puławską, Pileckiego, Ciszewskiego, Dereniową, Gandhi, Al. KEN, Płaskowickiej, Rosoła, Ciszewskiego, Nowoursynowską, Doliną Służewiecką, Al. Gen. Sikorskiego, Św. Bonifacego, Powsińską, Czerniakowską, Gagarina, Spacerową, Goworka, Puławska, pl. Unii Lubelskiej, al. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowym Światem, Świętokrzyska, Marszałkowska, Senatorska, pl. Zamkowym.

Wobec liczebności rowerzystów policja zamyka przejazd odcinkami ulic, po których poruszają się rowerzyści na 20 - 30 minut, co szczególnie powinni uwzględnić zmotoryzowani mieszkańcy Warszawy.
Źródło: Link do strony.

Poprzedni udział Pani Prezydent w Masie Krytycznej w trakcie kampanii wyborczej:


6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

no i miejmy nadzieję że jeśli pojedzie to przypadkiem ktoś na nią wpadnie...

Anonimowy pisze...

jakiś tramwajarz na przykład?

Anonimowy pisze...

a w ogóle to "Nigdy z PiS-em" sama taką Masą Krytyczną jest...

Anonimowy pisze...

kierować rowerykiem jest łatwo, ale Wawą chyba nie Pani Prezydent!

pretm pisze...

Chyba jest na zagranicznym wyjeździe, więc raczej nici z przejazdu rowerem.

Anonimowy pisze...

A szkoda, bo trochę ruchu by Dosi nie zaszkodziło. Ale co zrobić, "obowiązki" ważniejsze. Dosia właśnie przebywa w Rzymie, na wycieczce z biura Ratusz Travel.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.