11 cze 2007

Michał Karnowski nie pyta, a Gazeta Wyborcza wyciąga "kwity" na PiS z pomocą radnego PO.

Do Michała Karnowskiego zaczynam już powoli tracić cierpliwość.

W dniu opublikowania artykułu "Układzik warszawski" w tygodniku Wprost, którego zapowiedź znalazła się w większości portali (oprócz TVN24.pl i gazeta.pl, zbieżność zapewne przypadkowa) przeprowadza w Trójce wywiad z Janem Rokitą. I zadaje mu pytania o jego pozycję w PO, wcześniejsze wybory i Samoobronę, ale nawet słowem nie wspomni o zarzutach pod adresem władz lokalnych PO.

Natomiast Gazeta Wyborcza publikuje dzisiaj artykuł o umowach miasta z klubem tenisowym Jerzego Hertza, który ma być potwierdzeniem tezy, że PiS spłacał polityczne długi.

Jan Fusiecki przeprowadza wywiad z Maciejem Wyszyńskim przedstawianym jako "szef zespołu badającego sprawę dzierżawy kortów Legii". Zapewne to zwykłe przeoczenie, że o ile wspomniano, iż jest to zespół składający się z radnych, ale już o tym, że Maciej Wyszyńskim jest radnym Platformy nie napisano. Widocznie Wyborcza zakłada, że każdy zna skład Rady Warszawy na pamięć i kojarzy debiutującego w samorządzie radnego.

Fragmenty:
Aby spłacić polityczny dług, rządzące Warszawą ekipy PiS złamały prawo i podpisały niekorzystną dla miasta umowę z klubem tenisowym Jerzego Hertla, jednego z bohaterów afery mostowej. - Odpowiedzialni urzędnicy tłumaczą dziś, że dostali z góry polecenie "wykonać" - mówi Maciej Wyszyński, szef zespołu badającego sprawę dzierżawy kortów Legii

Trzyosobowy zespół radnych badał sprawę kortów Legii - przeglądał dokumenty, przesłuchiwał urzędników i działaczy sportowych. Po dwóch miesiącach pracy radni są przekonani, że miasto wydzierżawiło za bezcen i bez przetargu korty przy ul. Myśliwieckiej stowarzyszeniu tenisowemu, któremu prezesuje Jerzy Hertel, były wysoki urzędnik samorządowy i poseł PO, jeden z bohaterów afery mostowej (rodzinne i towarzyskie powiązania przy zleceniach władz Warszawy na nadzór budowy tras Siekierkowskiej i Świętokrzyskiej).
Źródło: Jan Fusiecki, Tanie korty jako spłata politycznego długu, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Maciej Wyszyński mówi o gotowym raporcie i nie wyklucza zawiadomień do prokuratury. Absolutnie nie powinien się krępować i niech składa doniesienia, aby prokuratura mogła sprawę wyjaśnić (BTW jak tam dochodzenie w sprawie sondaży zamawianych przez Lecha Kaczyńskiego, bo po artykule w GW sprawa jakoś tak przycichła?).

Ukazania się tego artykułu po zapowiedzi artykułu Wprost to zapewne zwykły przypadek, a ja po prostu jestem niewrażliwy na "zbrodnie" PiSu w Warszawie i nie umiem docenić, jaka łaska nas spotkała w listopadzie 2006.

PS 10.18 I żeby było tego mało to jeszcze przykład z cenzury na forum Gazety pod w/w artykułem.

Ktoś (nick adela 30 w-wa) umieścił/umieściła tekst z serwisu pardon.pl (odnoszący się do tekstu z Wprost) z komentarzem A takich informacji o HGW nie ma w GW :-( i linkiem do Wprost.Tak wyglądała wtedy lista komentarzy:Tak wygląda teraz po tym, gdy cenzorzy z forum gazety wycieli powyższy komentarz:


Żenujące.

PS2 12:30. Kiedy na w/w forum zadałem pytanie dlaczego usunięto komentarz z linkiem do artykuł Wprost z prośbą o przywołanie punktu z regulaminu to i moje pytanie dostało się pod nożyczki.

Po zadaniu pytania:I efekt końcowy:Można się pewnie tak bawić i cały dzień.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bufetowa ma podobno alternatywną ksywkę: Tańcząca z Kwitami

Ale czy już gdzieś zaniosła jakieś "kwity"? Najlepiej prosto do Trybunału Komunizacyjnego, albo do tego sprawdzonego sądu, który wypuścił z paki Doktora Gmendele. Albo Kulesza niech kwity zaniesie, bo Bufetowa ciągle siedzi na walizkach, ach te fantastyczne promocyjne wycieczki z biurem podróży Ratusz Travel...

Jaform pisze...

Jakiś większy nalot na gazeta.pl albo którą z podobnych stacji proponuję. 10 osób da po 5 komentarzy, zobaczymy czy to nie jakiś niefartowny błąd XDDD

pretm pisze...

"10 osób da po 5 komentarzy"

Nie warto. Jeżeli tak wybrali ci którzy moderują forum to ich problem.

Jaform pisze...

Czemu media tak naskakują na PiS?? Bo to już nie jest "budująca" krytyka tylko ślepa furia. Wszystko żeby PiS stracił poparcie. Chociaż faktycznie patrząc na poczynania innych partii kiedyś to robi najwięcej... No może Lechu za mało pije z czerwonymi ale to nie jego wina że słaby łeb ma :D

Anonimowy pisze...

No nie mów, że zaskoczyło cię zachowanie Szmaty Wyborczej. To jedna z licznych stałych zagrywek szechterówki.

Anonimowy pisze...

Ani prywatna gazeta, ani żadne inne prywatne medium nie jest zobowiązane do zamieszczania wszelkich opinii na dany temat.
Problem działań HGW w Warszawie jest ważny, ale nie dla wszystkich. Jest to problem lokalny i nie nalezy się dziwić, iż w rozmowie dotyczącej spraw ogólnych o tego typu rzeczy dziennikarz nie pyta.
To czy dziennikarz jest dociekliwy i w sprawach lokalnych zauważy pewne szersze tendencje działania jakieś partii, zależy jedynie od klasy dziennikarza. Proszę zauważyć, iż macierzysta redakcja M.Karnowskiego lubi puszczać newsy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a służą jedynie podniesieniu liczby cytowań. Według mnie, niestety, M.Karnowski porusza się jedynie w wirtualnej rzeczywistości - wymyślonych newsów i pomijanych niewygodnych tematów.

pretm pisze...

"Problem działań HGW w Warszawie jest ważny, ale nie dla wszystkich. Jest to problem lokalny i nie nalezy się dziwić, iż w rozmowie dotyczącej spraw ogólnych o tego typu rzeczy dziennikarz nie pyta."

Oczywiście patrząc tylko przez pryzmat spraw warszawskich można nabawić się warszawocentryzmu i bezwzględne jego egzekwowanie będzie niewłaściwe.

Jednak w moim przekonaniu biorąc pod uwagę ilość czasu poświęconego w kampanii (tzw. Bitwie Warszawskiej) i fakt, że Warszawa jest tym przyczółkiem władzy PO nie można ignorować takich poważnych zarzutów.

Jeżeli mówi się o godnym potępienia kolesiostwie Samoobrony i pyta się ich polityków o te sprawy to dlaczego nie pytać o podobne zarzuty polityków PO?

Moim zdaniem nie można prowadzić dywagacji na temat koalicji PO-SLD po wyborach 2009, bez wspomnienia o współpracy tych partii w Warszawie.

Przypomnę tylko, że Michał Karnowski rozmawiał z HGW dzień po informacjach o zatrudnieniu mazowieckiego szefa SLD i pytał ją o sprawy lokalne, ale ten temat pominą.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.