18 cze 2007

Joanna Fabisiak (PO): "A jak robili inni? Nie dawali swoim ludziom posad w spółkach?"

Drugi artykuł z dzisiejszej Gazety Wyborczej, który warty jest zacytowania to "Jak posłanka Platformy znajomych obdzieliła".

Fragmenty publikuje pod koniec dnia, bo byłem ciekawy, czy gdziekolwiek ktoś wspomni o sprawach opisanych przez Gazetę. Nic nie znalazłem.

Fragmenty:
Joanna Fabisiak, jedna z najbliższych współpracowniczek prezydent Warszawy, załatwiła partyjnym znajomym intratne zajęcia w miejskich urzędach. - Mogłam dać więcej posad swoim ludziom, a nawet załatwić coś dla siebie - mówi.

Miejskie i państwowe firmy są stale rezerwuarem synekur dzielonych według partyjnego i towarzyskiego klucza. Pisaliśmy o warszawskim PiS, którego kwiat znalazł zatrudnienie w najzasobniejszych państwowych firmach podlegających wojewodzie Jackowi Sasinowi. Zwycięstwo PO w ostatnich wyborach samorządowych nie przyniosło zmiany obyczajów. Wśród zatrudnionych w miejskich spółkach i ich radach nadzorczych zamiast fachowców z konkursu roi się od polityków PO, LiD i PSL rządzących Warszawą i Mazowszem.

Ostatnio do beneficjentów dołączyli bielańscy politycy PO skupieni wokół posłanki Joanny Fabisiak, liderki Platformy w tej dzielnicy. Na burmistrza Bielan PO namaściła Zbigniewa Dubiela. Z panią poseł znają się jeszcze z połowy lat 90. z pracy w samorządzie Żoliborza. Oboje działali w Międzyparafialnym Komitecie Wyborczym. Przewodniczącym rady dzielnicy został z kolei Michał Sikorski, który do PO wszedł w grupie byłych polityków ZChN pod wodzą Arkadiusza Urbana. To były dyrektor Pragi-Północ, który w tej niezamożnej dzielnicy zasłynął z wydawania publicznych pieniędzy na luksusy: auta, wyposażenie gabinetu, zagraniczne wojaże.

Ustaliliśmy, że 31-letni Michał Sikorski dostał jeszcze od miasta etat dyrektora pionu handlowego w SPEC, spółce podlegającej prezydentowi Warszawy. - Konkursu na to stanowisko nie było, ale był wakat - mówi Sikorski. Ile zarabia w SPEC, w którym pensje na kierowniczych stanowiskach sięgają 12 tys. zł? - Nie powiem, na pewno dużo mniej niż prezes - odpowiada.

Przejęcie kontroli w bielańskim kole PO przez Joannę Fabisiak zbiegło się z nominacjami lokalnych działaczy Platformy do rad nadzorczych spółek miejskich. Można w nich zarobić na rękę przeszło 2 tys. zł miesięcznie, a pracy nie ma wiele, bo rady zbierają się z reguły raz w miesiącu.

Innemu bielańskiemu działaczowi PO partia znalazła posadę radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Co Robert Knorr, znany jako lekarz, robi w firmie zajmującej się pogrzebami? Na to pytanie nie udało nam się uzyskać odpowiedzi, bo Knorr - jak mówi - dziennikarzy nie lubi, naszym telefonem poczuł się dotknięty i rzucił słuchawkę.

- A jak robili inni? Nie dawali swoim ludziom posad w spółkach? - pyta Joanna Fabisiak. I dodaje: - Postawiłam koło na nogi: wprowadziłam codzienne dyżury dla mieszkańców.

- Nikt tak nie dbał wcześniej o koło jak posłanka Fabisiak. Nawet meble do bielańskiego lokalu Platformy kupiła z własnych pieniędzy - mówi Michał Sikorski.
Źródło: Jan Fusiecki, Jak posłanka Platformy znajomych obdzieliła, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Ktoś napisał na forum gazeta.pl pod artykułem:
Treść artykułu opluskwiająca posłankę Fabisiak i sugestywne zdjęcie wskazują, że HGW znalazła się na celowniku GW.
Faktycznie to jest bardzo oburzające.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Komentarze jakieś takie niemrawe pod tym artykułem w GW, i jest ich tylko 24, a nie np. 427, jak pod artykułami walącymi w PiS (z czego pierwsze 150 pojawia się chwilę po puszczeniu artykułu na stronie). A może temat rzeczywiście nieciekawy i mało sensacyjny, bo w końcu kogo mogło zdziwić, że sojusz PO/SLD robi to co widać. Co innego, gdyby Ziobro zadzwonił do domu ze służbowego telefonu, rząd i prezydent byliby już na wylocie, a Tusk ogłaszał przyspieszone wybory :)

pretm pisze...

Po co dyskutować, podbijać temat na forum, żeby się ci wszyscy znajomi JF denerwowali.

Jaform pisze...

Na wp.pl komentarze są POwalone. Składki w Samoobronie: "No i znowu widać działalność braci ksero.". Oświadczenie HGW: "No i znowu widać działalność braci ksero."

Składki w PO: "No i znowu widać działalność braci ksero."

Zamknięcie przedszkola w Pćmiu Dolnym: "No i znowu widać działalność braci ksero."

Wypadek samochodowy w Turcji: "No i znowu widać działalność braci ksero."

Globalne ocieplenie: "No i znowu widać działalność braci ksero."

Tam już nie ma dyskusji na temat dot. wiadomości tylko pytanie kogo wina: PiS czy odrazu prezydenta..

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.