25 cze 2007

Interpelacja w sprawie konkursu na szefa Straży Miejskiej.

Nagłośniona pod koniec kwietnia przez Rzeczpospolitą sprawa konkursu na szefa Straży Miejskiej nie doczekała się do dzisiaj wyjaśnienia.

Żadne inne media (oprócz wzmianki w Wyborczej) nie zainteresowały się konkursem, w którym wygrał Zbigniew Leszczyński związany z Platformą Obywatelską. Wygrał po tym, jak jego kontrkandydaci dziwnym zbiegiem okoliczności nie pojawili się na ostatniej rozmowie kwalifikacyjnej przed komisją. Małe zainteresowanie wzbudził na przykład fakt, że jedną z kandydatek wysłano w tym czasie w delegację.

Mam nadzieję, że teraz dzięki interpelacji złożonej 14 czerwca przez Marka Makucha (przewodniczący klubu PiS w Radzie Warszawy) Ratusz będzie zmuszony do udzielenia wyjaśnień. Do tej pory usłyszeliśmy jedynie, że urzędnicy Pani Prezydent nie widzą w całej sytuacji żadnego problemu i nie ma mowy o powtórzeniu konkursu.

Tekst interpelacji:
INTERPELACJA

W związku z przeprowadzonym konkursem na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy proszę o odpowiedź na następujące pytania:
  1. Ilu kandydatów zgłosiło swoje oferty w konkursie?

  2. Ile osób wzięło udział w rozmowach kwalifikacyjnych?

  3. Czy prawdą jest, że jednego z kandydatów wysłano w dniu konkursu w delegację służbową uniemożliwiając mu tym samym udział w konkursie?

  4. Czy kwalifikacje kandydata, który wygrał konkurs były porównywalne lub wyższe od pozostałych kandydatów?

  5. Czy wpływ na rozstrzygnięcie konkursu miał fakt znajomości kandydata z prezydent m.st. Warszawy Panią Hanną Gronkiewicz-Waltz?
Jeżeli otrzymam odpowiedź Pani Prezydent na w/w pytania również umieszczę je na BW.

Więcej o sprawie konkursu:

O dziwnych zbiegach okoliczności i jednym bardzo szczęśliwym komendancie.


Bronił HGW, będzie bronił nas wszystkich, czyli o bardzo szczęśliwym komendancie raz jeszcze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.