28 cze 2007

I po Lechu Jaworskim.

14:05 Z informacji PAPu: "Jaworski wyjaśnił, że podał się do dymisji "ze względów osobistych".
Co miał na myśli Lech Jaworski? Chyba "osobiście poprosił mnie o to Grzegorz Schetyna" jak sugerowała dzisiejsza Rzeczpospolita.

13: 55 Ewa Malinowska - Grupińska nową przewodniczącą Rady Warszawy.

12:58 Kandydatką PO na nową przewodniczącą Rady Warszawy jest Ewa Malinowska - Grupińska.
Ewa Malinowska-Grupińska. Debiutantka w warszawskim samorządzie. Jej mąż jest posłem PO ziemi kaliskiej. W Radzie Warszawy chce się zajmować sprawami zagospodarowania miasta i rozwiązywać problemy komunikacji. Ma 50 lat, z wykształcenia jest inżynierem sanitarnym i dziennikarką. Była prezes Polskiej Izby Książki. Pracuje jako wydawca w wydawnictwie Prószyński. Dostała się z trzeciego miejsca listy PO w okręgu Śródmieście. Dostała 5 451 głosów.
12:07 Głosowanie odwołujące Lecha Jaworskiego z funkcji przewodniczącego Rady Warszawy. Za: 39 Przeciw: 5 Wstrzymało się: 9. Paweł Czekalski wygłosił miłe podziękowanie dla Lecha Jaworskiego wystawiając mu wysoką ocenę za pełnienie funkcji. Skoro jest taki dobry to po co go zmieniać?

Wczoraj Tony Blair, dziś Lech Jaworski, jutro Hanna Gronkiewicz Waltz?

11:35 Koniec przerwy. Zepsuł się elektroniczny system do głosowania. A przy Jaworskim działał. Trzeba było zmieniać przewodniczącego? :) Na razie radni kontynuują porządek obrad.

11:20 Przerwa trwa nadal. Szybki rzut okiem na portale i strony gazet. Brak informacji o rezygnacji Jaworskiego. Hmm?

11:05 Przerwa w obradach Rady Warszawy. TVN24: "Wybuch gazu na Bielanach; płonie rurociąg; nikt nie ucierpiał". Czego to Platforma nie zrobi, aby odwrócić uwagę od swoich problemów:)

10:50 Lech Jaworski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Warszawy!

7 komentarzy:

Jaform pisze...

Hania niedługo już nie będzie mogła nawet kanapek zrobić... I dobrze bo jak jej się chlebek krzywo ukroił to od razu by podejrzewała że to jakiś członek PiS jej stępił nóż....

Anonimowy pisze...

"osobiscie poprosil" go Schetyna, a ojcu chrzestnemu sie nie odmawia, pewnie do wyboru mial rezygnacje albo honorowy strzal w serce w kiblu ratusza, tez bym wybral szukanie nowej posady...

Anonimowy pisze...

no, ale paru przyjaciół jednak miał... Ciekawe, jakie by były wyniki, gdyby wybory były jawne. Przypominam, że na sali był Schetyna :)

pretm pisze...

"no, ale paru przyjaciół jednak miał"

Wszystkich 5 :)

Anonimowy pisze...

dziwność widzę...

Anonimowy pisze...

Miał do wyboru albo poda sie do dymisji albo odwola go jego wlasny klub...Schetyny nie bylo, byl Halicki i Kidawa. HGW wyjechala na wakacje, radni PiS spekulowali ze karetka. Tak czy owak nikt nie da juz funta kłakow za nia. Poswiecila czlowieka ktory uchronil ja od utraty mandatu teraz gdy bedzie zagrozona nikt sie za nia nie wstawi.

Anonimowy pisze...

HGW pokazala ze nie potrafi nawet dbac o swoje zaplecze

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.