20 cze 2007

HGW od pielęgniarek na most.

HGW o 11:00 ma zamiar odtrąbić swój sukces. Zbudowanie Mostu Północnego. Tzn. na razie rozstrzygnięcie przetargu na projekt mostu, ale propaganda Wydziału Prasowego już zatroszczy się, aby mieszkańcy Warszawy oczami wyobraźni zobaczyli Most Północny.

Dla przypomnienia poprzednie przetargi (również ten, który był anulowany przez nową ekipę) obejmowały projekt i budowę, więc ten przetarg to tylko jeden z elementów całości. Do tego nie ma pewności czy nowa formuła zapewni, że Most Północny zostanie zakończony przed 2012 i niższym kosztem.

Dlaczego w takim razie ściąga się dziennikarzy u zbiegu ul. Marymonckiej i Wybrzeża Gdyńskiego (w tym miejscu, w trakcie kampanii wyborczej odbyła się konferencja HGW na temat Mostu Północnego)?

Bo jakiś sukces wreszcie musi być, a samo pokazywanie się z pielęgniarkami może nie wystarczyć.

AKTUALIZACJA Może zamiast opowiadania o sukcesie Pani Prezydent opowie coś o tej sprawie.

Fragment z artykułu Rzeczpospolitej "Protestów nie było, ratusz w tym tygodniu podpisze kontrakt":
Przypomnijmy -przetarg wygrała firma Schüssler Düsseldorf z ofertą 15,8 mln zł, mimo że Transprojekt Gdański złożył propozycję tańszą o 3,8 mln zł. Cena stanowiła 80 proc. wartości oferty, a termin 20 proc. Niemcy zaproponowali zaś skrócenie terminu z 310 do 282 dni. W punktacji komisji przetargowej wygrali o 0,08 punktu.

Po tekście o przebiegu przetargu do "Rz" zgłosił się Jerzy Kamola z Polskiej Akademii Nauk, który od 1999 roku zajmuje się tam zamówieniami publicznymi. Według niego Niemcy nie powinni w tym przetargu wygrać.

- Przeliczyłem oferty na wszystkie sposoby -mówi Jerzy Kamola. - Schüssler zaproponował skrócenie czasu o 28 dni, czyli raptem o ok. 10 proc. A to za mało, żeby wygrać ten przetarg przy istniejącej dysproporcji w cenie. Jeszcze nie spotkałem się z takim liczeniem terminów.

W "Rz" wskazaliśmy na zbieg okoliczności: firma Schüssler nie zaprotestowała, kiedy dwa tygodnie wcześniej ZDM odrzucił jej najtańszą ofertę w przetargu na projekt mostu Krasińskiego. Czy mogła wiedzieć, że wygra w przetargu na Północny? Wiceprezydent Wojciechowicz nazwał tę teorię spiskową.

Natomiast Transprojekt Gdański, który nie zaprotestował przy przetargu na most Północny, projektuje właśnie dla ZDM za 1,2 mln zł trasę mostu Północnego między ul. Pułkową a stacją metra Młociny.
Źródło: Konrad Majszyk, Protestów nie było, ratusz w tym tygodniu podpisze kontrakt, Rzeczpospolita, link do strony.

Tomasz Adryszczyk rzecznik HGW wyśmiał te wątpliwości nazywając jest absurdem.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No tutaj Rzepa już przegięła bo nie mają zielonego pojęcia o zasadach punktacji w przetargach gdzie nie tylko cena się liczy, szacunkowe wyliczenia tutaj:

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=13830090&postcount=435

Wszystko jest w porządku.

pretm pisze...

Podali zgodnie z tymi wyliczeniami, że Niemcy wygrali. Ale zbieg okoliczności jest ciekawy.

Anonimowy pisze...

ten "anonimowy" wyżej to dyżurny bufetowiec z SISKOMu, czyli ze zbieraniny młodziaków, kręcących się wokół Bufetowej od samego początku kampanii wyborczej i robiących jej klakę, głównie na forum GW

sądzę, że takich "ciekawych zbiegów okoliczności" będzie więcej

Anonimowy pisze...

Ale po co ten jad. Krok do przodu, cieszmy się... A... bo to nie Zasługa Kaczora, dlatego ten jad? Trzeba deptać?

pretm pisze...

"dlatego ten jad?"
Jaki jad?
Ja bym nie po prostu nie mieszał propagandy z rzeczywistymi sukcesami. A tak zrobiono przy okazji 100 dni na przykład czy wspólnego biletu.

Anonimowy pisze...

Wynik przetargu to czysta matematyka wg. wzoru znanego wszystkim w momencie ogłoszenia przetargu.
Jakby nie potrafili pomnożyć 4 liczb to na pewno byłoby masa protestów.

Anonimowy ten z "wyżej" - na pewno nie z SISKOMu

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.