1 cze 2007

HGW chce tworzyć nowy Trójkąt Weimarski.

Mam wrażenie, że użycie sformułowania o Trójkącie Weimarskim nie jest stosowne.
Władze Warszawy i Berlina uważają, że niezależnie od trudności na szczeblu państw i rządów, stolice obu krajów powinny ze sobą jak najściślej współpracować, by rozwijać kontakty międzyludzkie i pogłębiać porozumienie między Polakami i Niemcami.

- Zwłaszcza teraz, gdy stosunki na szczeblu państwowym są nieco trudniejsze, warto byłoby przywrócić taką kooperację, jaka istniała kiedyś między Berlinem i Warszawą - powiedziała prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz w czwartek podczas wieczornej dyskusji w berlińskim Ratuszu. Opowiedziała się za wciągnięciem do tej współpracy Paryża, by stworzyć Trójkąt Weimarski na poziomie stolic.
Źródło: Link do strony.

Kiedyś współpraca była super, ale wiadomo mamy problemy z rządem, więc ona teraz to wszystko naprawi.

Czy Hanna Gronkiewicz Waltz postanowiła zastosować w praktyce słowa Sławomira Nowaka (PO) wypowiedziane przy okazji rozmów Donalda Tuska i Angeli Merkel?
Doradca Donalda Tuska Sławomir Nowak, stwierdził w piątkowej wypowiedzi dla Gazety Wyborczej, że rozmowa jego szefa z Angelą Merkel, była rozmową "kanclerza Niemiec z politykiem polskim, ponieważ rozmawiali o sprawach polskiej polityki zagranicznej, której nie umie uprawiać PiS".

W "Gazecie Wyborczej" ukazała się dziś wypowiedź posła PO Sławomira Nowaka, który powiedział między innymi, że "polski rząd prowadzi fatalną politykę zagraniczną i nie jest przypadkiem, że jak coś trzeba ustalić, to europejscy przywódcy kontaktują się z szefem opozycji".

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

A ta opozycja to jest wobec Polski chyba...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.