30 cze 2007

Gdzie jest statut? W połowie drogi.

Lech Jaworski przeczołgany przez własną partię dzień wcześniej zaprezentował projekt statutu przyjęty przez komisję statutową Rady Warszawy.

Kiedy planowane jest wprowadzenie statutu? Gazeta Wyborcza ogłosiła, że październik będzie miesiącem końca kaczyzmu (tzn. centralizacji Lecha Kaczyńskiego).
Komisja Statutowa Rady Warszawy przyjęła w piątek projekt statutu stolicy. Dokument reguluje m.in. w jakim zakresie dzielnice wykonują zadania własne i jakie mają kompetencje, niezbędne do realizowania tych zadań. Chodzi w dużej mierze o decentralizację zarządzania Warszawą - poinformował przewodniczący komisji Lech Jaworski.

Stolica, mimo podejmowanych przez kolejne kadencje Rady Warszawy prób, nie ma statutu. "Zgodnie z projektem, do zakresu działania dzielnic będą należały - jeżeli chodzi o sprawy lokalne - kwestie inwestycji, gminnych zasobów lokalowych, nieruchomości miasta zlokalizowane na obszarze tych dzielnic, a także jednostek organizacyjnych miasta położonych na terenie właściwej dzielnicy" - powiedział w piątek dziennikarzom Jaworski.

Jak dodał, projekt trafi pod obrady Rady Warszawy prawdopodobnie 12 lipca. W momencie, gdy Rada zapozna się z projektem, zostanie on skierowany do rad dzielnic w celu przeprowadzenia konsultacji. Jeżeli będą uwagi, to projekt statutu trafi na posiedzenie komisji samorządowej, następnie wraca do Rady. Po ewentualnym wprowadzeniu poprawek, dokument kierowany jest do uzgodnień z premierem.
Źródło: Projekt statutu stolicy, link do strony.

Decentralizacja decentralizacją, a na końcu i tak HGW chce ręcznie sterować jak na Pradze Północ.

6 komentarzy:

Jaform pisze...

Właśnie, co z pragą, nadal tam są problemy z PiS<>PO<>SLD czy co? Mieszkam na pradze :P. Ale już nie długo bo wyjeżdżam do Irlandii na parę lat. I nie z uwagi na sytuację polityczną tylko po prostu matka inaczej nie może spłacić poręczonych pewnej kobiecie długów...

Jaform pisze...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statp,d2lhZG9tb3NjaURuaWE%3D,wid,8980344,wiadomosc.html

Aksta pisze...

Do jaform ale mam nadzieję że będą się pojawiały Twoje komentarze na tej stronie. Przyzwyczaiłam się do stałych bywalców Bufetowej

Jaform pisze...

No tutaj się urodziłem i stronkę odwiedzać będę na pewno ;P. Poza tym martwię się o Warszawę w rękach kobity od kanapek :P

Anonimowy pisze...

Tylko bez inwektyw w stylu: "kobity"

pretm pisze...

Do jaform ale mam nadzieję że będą się pojawiały Twoje komentarze na tej stronie.

Przyłączam się do tego życzenia :)

No i życzę dużo dobrego tam daleko.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.