21 cze 2007

Co wzbudziło sprzeciw Michała Karnowskiego, czyli jak Komorowski unika odpowiedzi.

Wreszcie jest za co pochwalić Michała Karnowskiego. Dziwię się tylko, że jest chyba jedynym dziennikarzem, które nie bał się zapytać o rolę komendanta Straż Miejskiej wysłanego przez HGW do wsparcia nielegalnej blokady Alei Ujazdowskich.

Fragment wywiadu z Bronisławem Komorowskim:
Michał Karnowski: - 7 minut była tam Jolanta Kwaśniewska. To żaden zarzut. Oczywiście każdy ma prawo pójść. Ale jedno wydarzenie wzbudziło mój sprzeciw. Ciekaw jestem Pana opinii. Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz wysłała tam przedstawicieli funkcjonariuszy straży miejskiej. To jest służba utrzymywana z pieniędzy podatników. Czy dobrze zrobiła? To jest precedens. Czegoś takiego w historii Polski nie mięliśmy, żeby protesty społeczne, ewidentnie wtedy blokujące ulice, łamiące prawo, były wspierane przez umundurowaną straż, należącą do samorządu, czyli inną instytucję, też w sumie państwa.

Bronisław Komorowski: - Tak samo można by powiedzieć o policji.

Michał Karnowski: - Policja herbaty nie rozdawała.

Bronisław Komorowski: - Mam nadzieję, że policja pod Urząd Rady Ministrów nie była wysłana tylko po to, żeby siłowo działać przeciwko pielęgniarkom, ale również, aby działać w imię ich bezpieczeństwa. Myślę, że straż miejska też jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo na ulicach i na chodnikach miasta. I to, że w takim wymiarze pomaga zorganizować przebieg tego protestu, aby było bezpieczniej - ja w tym nie widziałem niczego złego.

Michał Karnowski: - Panie marszałku, było inaczej. Przedstawiciel straży miejskiej zapytał - w czym państwu pomóc, w czym Paniom pomóc?

Bronisław Komorowski: - To, według mnie, odzwierciedla stan nastrojów społecznych, że udzie chcą pomagać rzeczywiście. Warszawiacy idą w tej chwili tam masowo, deklarują pomoc.

Michał Karnowski: - Warszawiacy mogli stać w gigantycznych korkach.

Bronisław Komorowski: - Jak widać, wolą jednak solidarność z pielęgniarkami. Wybierają solidarność z pielęgniarkami. I to też jest sygnałem dla władzy.

Michał Karnowski: - Idąc tą drogą, straż miejska mogłaby odwzorować nastroje społeczne i po prostu zablokować tę ulicę.

Bronisław Komorowski: - Ale nie robi tego. Tylko zabezpiecza przebieg protestu tak, aby to było z największym, nie tylko komfortem dla pielęgniarek, ale i dal warszawiaków.
Źródło: Link do strony.

Tak Panie Komorowski, to była spontaniczna "solidarność z pielęgniarkami" funkcjonariuszy Straży Miejskiej (mających dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy) za miejskie pieniądze i na polecenie ich szefa, który spełniał życzenie HGW.

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Sprzedam ci temat:

Gronkiewicz-Waltz kontaktowała się z gangsterami?
2007-06-21
* Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz jako prezes NBP miała pomóc mafii w przejęciu Dolnośląskiego Banku Gospodarczego? Obecna prezydent Warszawy nie potrafi odpowiedzieć na pytania o kontakty z gangsterami. Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego wszczyna kwerendę - pisze "Nasz Dziennik".

"Włożyć 10 mln dolarów, wyjąć 20 i mieć własny bank" - dla wrocławskich gangsterów przejęcie upadłego w 1994 r. Dolnośląskiego Banku Gospodarczego przedstawiało się jako doskonały interes, transakcja, w której - jak twierdzą - mieli pomóc im ówczesna prezes Narodowego Banku Polskiego Hanna Gronkiewicz-Waltz i wrocławski polityk Władysław Frasyniuk. Nie bezinteresownie - czytamy w gazecie.

Ostatecznie operacja nie doszła do skutku, gdyż - jak twierdzi Wiesław Michalski, powiązany z przestępczym podziemiem biznesmen-aferzysta - jedna z osób zaangażowanych w operację "sypnęła policji".
Indagowana przez "Nasz Dziennik" Hanna Gronkiewicz-Waltz jak ognia unika odpowiedzi na pytania o kontakty z gangsterem Wiesławem Michalskim ps. "Olsen". Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego wszczyna zaś kwerendę w archiwach - stwierdza gazeta.
http://www.wprost.pl/ar/?O=108713

pretm pisze...

Dzięki. Zamieściłem kawałek tekstu z Naszego Dziennika w porannym wpisie, ale nie miałem jeszcze czasu zająć się tym dokładniej.

HGW "nigdy z PiSem" i "nigdy przed komisję"

Anonimowy pisze...

przegapiłem ;) Pozdrawiam

pretm pisze...

przegapiłem ;)

:) tyle tematów mi HGW dostarcza, że niektóre szybko spadają z czołówki. Niestety.

Anonimowy pisze...

inaczej jak bredniami tego nie mozna nazwac.Cwaniak wozi się "Marszałkową" furą na sygnale to może sobie tak gadać... żałosny jest.

Anonimowy pisze...

Bronek "Wesoły Wąsik" Komorowski zawsze był żałosny, nie wiem po co dziennikarze rozmawiają z tym komediantem i bezczelnym łgarzem. Odpowiednim partnerem do rozmów z tym "wesołkiem" jest prokurator, który chce z nim pogadać w sprawie tej działki jednego warszawskiego szpitala wojskowego, która "zniknęła" z majątku szpitala za czasów panowania Bronka w MON, a potem odnalazła się w firmie żony Wejcherta.

Anonimowy pisze...

O Wesołym Bronku to piosenka:

"Ten wąsik, ach ten wąsik,
ten wzrok, ten lok, ten pląsik,
i wdzięk, i lęk, i mina,
i śmiech - tak jest, to ja..."

Anonimowy pisze...

Lepper za wysypywanie zboża i blokowanie dróg został skazany. jest przestępcą. Warszawska Straż Miejska pomaga blokującym drogi....na polecenie pani prezydent.
dziwny kraj.

Anonimowy pisze...

Teraz, to Pani Gronkiewicz-Waltz to jest przede wszystkim pogromczynią seksizmu! Proszę zajrzeć i przeczytać moją notkę - myślicie, że właśnie po to spotyka się z pielęgniarkami ;) ?

pretm pisze...

dziwny kraj

Niestety.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.