5 cze 2007

31 lipca 2007 - ostateczne starcie.

Znamy już datę rozprawy w sprawie mandatu HGW przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.

Fragmenty z Życia Warszawy:
W końcu dowiemy się, czy Hanna Gronkiewicz -Waltz ma prawo rządzić Warszawą. Wątpliwość rozstrzygnie sąd. Trudno sobie jednak wyobrazić wyrok na niekorzyść prezydent stolicy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 31 lipca o godz. 10 zacznie rozpatrywać skargę rady stolicy i jej prezydent na zarządzenie wojewody mazowieckiego.

Chodzi o decyzję o wygaszeniu mandatu prezydent. Jacek Sasin podjął ją na początku marca. Uznał, zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami, że musi ukarać Hannę Gronkiewicz-Waltz utratą stanowiska. Jej przewinienie polegało na spóźnieniu się ze złożeniem oświadczenia majątkowego męża.

– Wreszcie ta sprawa znajdzie swoje miejsce tam, gdzie powinna być rozstrzygnięta. Czyli nie na scenie politycznej, lecz przed niezawisłym sądem – komentuje Tomasz Andryszczyk, p.o. rzecznika prasowego Ratusza.
– Dobrze, że już jest termin rozprawy – stwierdza także Maksym Gołoś, rzecznik wojewody.

Na sali rozpraw Hannę Gronkiewicz-Waltz oraz Radę Warszawy będzie reprezentował prof. Michał Kulesza, ekspert w dziedzinie prawa samorządowego. Wojewoda najpewniej przekaże pełnomocnictwa do występowania w jego imieniu któremuś z pracowników biura prawnego.
Źródło: Jolanta Molińska, Prezydent z wojewodą idą do sądu w połowie wakacji, Życie Warszawy, link do strony.

Jak widać o ile wojewodę może reprezentować pracownik biura prawnego to HGW musi wysyłać do sądu profesora Kuleszę. Do dzisiaj nie wiemy (a przynajmniej nie zauważyłem tej informacji), jakie są koszty obsługi prawnej świadczonej przez profesora Kuleszę, które miasto musiało ponieść w obronie mandatu Pani Prezydent.

I na marginesie. Prof. Michał Kulesza występował na konwencji Platformy w charakterze eksperta PO. Ciekawe czy pakiet usług wykupiony przez miasto obejmował również takie wystąpienia.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kulesza to kolega Bufetowej z pracy, znaczy się z fuchy za 8 tysiów na uniwersytecie. A kto by się targował z kolegami o pieniądze...

Ale czy Trybunał Konfidencyjny już nie zadecydował jaki ma być wyrok sądu? To po co ta fikcyjna rozprawa?

pretm pisze...

TK wskazał które przepisy są niekonstytucyjne, ale wojewoda wydał tydzień wcześniej (przed wyrokiem TK) zarządzenie zastępcze o wygaszeniu jej mandatu (bo Rada Warszawy nie wygasiła go 30 dni od przekroczenia terminu).

WSA może brać pod uwagę orzeczenie TK i pewnie tak zrobi wskazując, że kara jest nieproporcjonalna do przewinienia.

Anonimowy pisze...

Jeśli się nie mylę, to Kulesza jest radcą prawnym, więc jeśli świadczy swoje usługi pro publico bono, to powinien VAT od wartości odprowadzić. Ciekawe czy to zrobi?

Anonimowy pisze...

Walesa by powiedzial.. "w tym przypadku to taki plus dodatni" Kulesza kolega jest i basta !

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.