17 maj 2007

"Zimna Hanka" w drodze po prezydenturę?

Ten artykuł musi być jakimś dowcipem, który postanowiono zrobić Pani Prezydent.

Nie wierzę, że ktoś myślący w Platformie mógłby wpaść na pomysł, aby ponownie starała się o prezydenturę kraju.

Fragmenty z Super Expressu:
"Zimna Hanka" buduje własne zaplecze polityczne.

Czy dojdzie do bratobójczej walki, a na drodze do prezydentury Donaldowi Tuskowi w 2010 roku stanie... Hanna Gronkiewicz-Waltz?

"Super Express" dowiedział się, że już dwa lata temu powstał plan, jak obecna prezydent Warszawy ma wygrać wybory prezydenckie w kraju. Czy "zimna Hanka", jak mówią o niej polityczni konkurenci, wykiwa Tuska, jak przed laty Lecha Wałęsę?

Jest rok 2005, trwa kampania wyborcza. W sztabie warszawskiej Platformy Obywatelskiej trwają nerwowe przygotowania do decydującej walki. To wtedy, według naszych informacji, najbliżsi współpracownicy Hanny Gronkiewicz-Waltz (55 l.) szykują dla niej plan, który ma się zakończyć najpierw zwycięstwem w stolicy, potem w kraju!

Plan miał dwa warianty. Pierwszy: Gronkiewicz-Waltz buduje w Ratuszu zaplecze, dystansuje się od PO, znów wygrywa w stolicy i w 2015 roku startuje na prezydenta kraju. Drugi: słabnie pozycja Tuska (50 l.) i prezydent Warszawy rusza w bój o najwyższe stanowisko już w roku 2010.

- W Platformie mówiło się, że po sukcesie w Warszawie Gronkiewicz ruszy na Pałac Prezydencki. Tusk musiał o tym wiedzieć - wspomina Sławomir Potapowicz, były polityk PO.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz jako inteligentna osoba wie, że społeczeństwo nie lubi tych, którzy zdradzają własną partię - mówi Julia Pitera.

Przyznaje jednak, że otoczenie Gronkiewicz może mieć taki plan.

Bliscy współpracownicy Tuska twierdzą, że ostrzegali go, iż lojalność nie jest mocną stroną obecnej prezydent Warszawy. Przypominają, że w 1995 roku wystartowała przeciwko Lechowi Wałęsie, mimo iż wiele mu zawdzięczała, m.in. prezesurę Narodowego Banku Polskiego. Wałęsa grzmiał potem, że wyhodował żmiję na własnej piersi.
Źródło: Tomasz Sygut, Chce odstrzelić Tuska?, Super Express, link do strony.

Super Express nie powinien straszyć ludzi od rana.

8 komentarzy:

Jaform pisze...

Parę dni tak pomyślałem że może chce pójść w ślady Kaczyńskiego i kandydować ale to dosłownie się sam z tego śmiałem... Ludzie czy ta babka to robot zarządzany przez jakiegoś zwariowanego Platformersa?? Czyżby Palikot miał dżojstik którym ją steruje??

Biedna "nasa Hania". Zagalopowała się...

roody102 pisze...

Uda jej się z Euro i ten scenariusz stanie się możliwy - nie uda się, to w ogóle wypadnie z polityki.

Anonimowy pisze...

Hanna Gronkiewicz-Waltz jako inteligentna osoba wie, że społeczeństwo nie lubi tych, którzy zdradzają własną partię - zażartowała Julia "Tani Strych" Pitera

pretm pisze...

"Uda jej się z Euro i ten scenariusz stanie się możliwy - nie uda się, to w ogóle wypadnie z polityki."

Musicie w Dzienniku przeprowadzić poważną analizę jej szans :)

Anonimowy pisze...

oj rudy, rudy. Co się ma jej udać? Co ona ma tak naprawdę samodzielnie do gadania? Jak się nauczy sklecać zdania, to wtedy sama od siebie cos powie. Na razie może byc najwyzej autorytetem od miękkich ( grubych? już nie pamiętam ) tkanin wełnianych :)

pretm pisze...

grubych? już nie pamiętam

"gruba tkanina bawełniana"

Anonimowy pisze...

powiedzcie o co chodzi z tą tkaniną bawełnianą

pretm pisze...

Autor musi się wytłumaczyć, bo ja tylko w słowniku sprawdziłem:)

Wytłumaczenie tu

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.