31 maj 2007

Podsumowanie na Bufetowa Watch. Maj 2007.

Kilka wybranych tematów, które pojawiły się na BW w maju.

Centrum Nauki Kopernik.

W tym miesiącu najwięcej miejsca poświęciłem doniesieniom medialnym na temat dyskusji o lokalizacji Centrum Nauki Kopernik, którą próbował zainicjować radny PO Krzysztof Tyszkiewicz. Radny Platformy jest przekonany, że miasto lepiej zrobiłoby rezygnując z tej inwestycji (próba przeniesienia to faktyczna rezygnacja) i sprzedając już zarezerwowany teren.

Pani Prezydent nie zamierza jednak zmieniać planów (inwestycja jest bardzo zaawansowana) i odcięła się od tych pomysłów. Ostatecznie Gazeta Wyborcza ogłosiła, że wykształciuchy bronią Kopernika, co definitywnie zamknęło sprawę. Na placu boju pozostał tylko Paweł Piskorski, który niezmiennie widziałby Centrum w dzielnicach takich jak Targówek, Białołęka czy Bemowo.

Centrum Nauki "Kopernik", czyli o nowych "pomysłach" radnych Platformy.


O "nie ma planów przenoszenia centrum".


O "polityk musi uważać na słowa", czyli Centrum Nauki Kopernik raz jeszcze.


Paweł Piskorski nie rezygnuje z dyskusji o lokalizacji Centrum Nauki Kopernik.


Chciałem przytoczyć również zapowiadane stanowisko warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, w którym miały być zawarte argumenty w obronie Kopernika.
Niestety, gdy zapytałem czy zostanie ono opublikowane na ich stronie okazało się, że nie jestem wiarygodnym rozmówcą pomimo zaprezentowania motywów prośby z odpowiednimi odnośnikami do moich wpisów o Koperniku. Pozostanie przez mnie anonimowym okazało się problemem. Szkoda, bo liczyłem, że wzbogaci to merytoryczną dyskusję.

Pani Prezydent oskarża.

Pani Prezydent od czas do czasu występuje w mediach. Niestety pech chciał, że kiedy zawitała do TVN24, aby poopowiadać o konwencji programowej PO musiała tłumaczyć się z zatrudnienia szefa mazowieckiego SLD w Stołecznym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Pani Prezydent zamiast poprzestać na wyjaśnieniach zaatakowała dziennikarza Wprost sugerując (tu użyła sformułowania "jak wieść gminna niesie"), że pisze jak mu coś "podpowiedzą", aby "coś zrobić". Ciężkie oskarżenie, ale ponieważ HGW nie należy do PiSu to zabrakło tego standardowego oburzenia środowiska dziennikarskiego na złą władzę.

HGW oskarża dziennikarza Wprost.


O "jak mu coś podpowiedzą", czyli HGW oskarża.


Kontrowersyjny konkurs na szefa Straży Miejskiej.

Nadal pozostaje niewyjaśniona sprawa konkursu na szefa Straży Miejskiej. Wygrał go Zbigniew Leszczyński (dotychczasowy p.o. komendanta, podobno związany z PO) a ostatecznemu rozstrzygnięciu towarzyszył dziwny zbieg okoliczności. Na decydującą rozmowę przed komisją stawił się tylko Leszczyński, bo reszta kandydatów postanowiła się wycofać. Pojawiły się nawet oskarżenia o nepotyzm, bo nowy szef Straży był wieloletnim ochroniarzem Pani Prezydent.

Bronił HGW, będzie bronił nas wszystkich, czyli o bardzo szczęśliwym komendancie raz jeszcze.


Gazeta Wyborcza odkryła sprawę konkursu na szefa Straży Miejskiej. Kilka tygodni po Rzeczpospolitej.


"Masz głos, masz wybór"

Akcja "Masz głos, masz wybór" organizowana przez Fundację im. Stefana Batorego, Stowarzyszenie Szkoła Liderów i organizacje pozarządowe będzie miała duże znaczenie jak postrzegana jest realizacja programu HGW.

Jednym z zadań akcji jest monitoring działań władz samorządowych i przygotowanie raportu oceniającego realizację zadeklarowanych celów na 2007 rok. Akcja rozpoczęła się od debaty z udziałem Pani Prezydent (byłem tak i zamieściłem relację) i podpisania deklaracji.

Najprawdopodobniej wpisem, w którym przedstawiałem swoje wątpliwości czy działania HGW powinny być monitorowane przez organizację, które udzieliły jej oficjalnego poparcia w kampanii wyborczej (lub których członkowie startowali z list PO do rad dzielnic) nie przysporzyłem sobie fanów w tych środowiskach.

Zadania na 2007 rok w deklaracji Pani Prezydent.


Relacje w prasie po spotkaniu z Panią Prezydent.


Relacja ze spotkania z Panią Prezydent w Collegium Civitas, czyli o "staramy się" i "to nie jest proste".


"Masz głos, masz wybór", czyli o liberałach, którzy mają monitorować HGW.


Pałac Prezydencki na horyzoncie?

Były też wiadomości z kategorii tych zabawnych. Według Super Expressu współpracownicy Pani Prezydent mają przygotowany plan, który ma zapewnić HGW zwycięstwo w wyborach prezydenckich w 2010 lub 2015 roku. Pozostałe media nie potraktowały poważanie potencjalnych aspiracji Pani Prezydent, ale za to Julia Pitera przyznała, że otoczenie Hanny Gronkiewicz Waltz może taki plan mieć.

2010, 2015, czyli prezydentura Warszawy czy prezydentura kraju.


"Zimna Hanka" w drodze po prezydenturę?


Jeżeli chodzi o blog, to po pół roku działania przekroczona została liczba 150 000 wyświetleń strony (page loads jak mówi statcounter) i liczba 100 000 odwiedzających (unique visitor).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.