18 maj 2007

Parada w sobotę, czyli jak LPR niczego nie zrozumiał z lekcji z roku 2005.

Generalnie o Paradzie Równości było w mediach cicho od czasu wyrok Trybunału w Strasburgu.

Poznaliśmy termin, prawdopodobne miejsce rozpoczęcia i wszystko mogłoby się odbyć bez standardowego hałasu. Być może w Warszawie nie byłoby zapowiadanego najazdu 10 tysięcy homoseksualistów, którzy mieli zjechać z Holandii, Niemiec i Hiszpanii.

Ale niektórzy nie rozumieją, że czasami lepiej trzymać język za zębami. I tak LPR postanowiła zaprotestować i wystosować apel do Pani Prezydent, aby cofnąć zgodę na Paradę.
Parada ruszy spod Sejmu o godz. 14 w sobotę, zakończy się na pl. Bankowym. By uniknąć spotkania z Młodzieżą Wszechpolską, organizatorzy długo trzymali trasę w tajemnicy.

Teraz już wiadomo, że wszechpolacy z paradą spotkają się tylko raz, pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego obok Sejmu. Przyjdą z transparentami "Gej + gej = wrong way". - Będziemy mieli do czynienia z obsceniczną i prowokacyjną manifestacją dewiacji seksualnej. Przyjdziemy, by reprezentować zdrowo myślącą część społeczeństwa - mówi Konrad Bonisławski, prezes MW.

Wczoraj LPR poprosiła prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz (PO) o odwołanie marszu. - Marsz ma propagować homoseksualny tryb życia, zagraża bezpieczeństwu warszawiaków. Prezydent Warszawy, która tak często deklaruje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, powinna cofnąć zgodę - mówi poseł LPR Krzysztof Bosak na wczorajszej konferencji w Sejmie.

Ale prezydent Warszawy parady odwoływać nie zamierza: - To wykluczone - zapewnia Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza.
Źródło: Dominika Olszewska, Wszechpolacy na trasie Parady Równości, Gazeta Wyborcza - Stołeczna, link do strony.

Skutki są chyba łatwe do przewidzenia. Awantura i może jakieś rzucanie jajkami, krzyki pod Sejmem jak to Polska i rząd jest twierdzą homofobii, relacje "na żywo" w telewizji i reakcja "zachodniej prasy". A HGW będzie na sztandarach jako obrończyni uciśnionych, która dała odpór "faszystom" i nie odwołała Parady.

I w efekcie kolejna "wygrana" LPR, który tak pięknie toczy bitwy, które dodają prestiżu jej przeciwnikom. I po co?

12 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Na drugim blogu www.stachurska.blox.pl mam konkursik o latarniach. Poza tym o przedszkolu 40 będzie na łamach Reczpospolitej. Sykuje sie wywiad. pozdrawiam A.

pretm pisze...

Poza tym o przedszkolu 40 będzie na łamach Rzeczpospolitej.

To bardzo fajnie:) Proszę o sygnał gdy artykuł się ukaże (tak na wszelki wypadek, gdybym przeoczył) to zmieszczę fragment tutaj.

Jaform pisze...

2 sprawy: czy ta parada to promowanie homoseksualizmu (według was) i do Pretma: wolno tak normalnie wrzucać kawałek artykułu z gazety która płaci za ten artykuł?? pytam bo może się ktoś kiedyś przyczepić (na życzenie HGW) i pod takim pretekstem skończyć z tą stroną... a tego byśmy nie chcieli ;)

pretm pisze...

wolno tak normalnie wrzucać kawałek artykułu z gazety która płaci za ten artykuł??

To jest dobre pytanie, na które odpowiedź starałem się znaleźć przed rozpoczęciem pisania.

Przytaczam fragmenty artykułów, które zostały już rozpowszechnione (umieszczone on-line), zamieszczam do nich odniesienie wraz z informacją, kto jest ich autorem i są one wyraźnie odznaczone od mojego komentarza.

Wydaje mi się, że ma tu zastosowanie prawo cytatu.

"Prawo cytatu zakreśla ramy dozwolonego korzystania z cudzej twórczości w działalności naukowej, dydaktycznej, artystycznej i publicystycznej.
Prawo cytatu stanowi, iż wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości w zakresie uzasadnionym wyjaśnieniem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości."

Anonimowy pisze...

Ciekawe czy HGW będzie na paradzie? Pedałowała do zdjęć na "masie krytycznej", to może i jutro będzie "pedałowała"?

Jaform pisze...

"Ciekawe czy HGW będzie na paradzie? Pedałowała do zdjęć na "masie krytycznej", to może i jutro będzie "pedałowała"?"

BUAHAHAHHAHA :D ale się uśmiałem x))

Anonimowy pisze...

Jasny gwint, a tak pięknie zaplanowałam sobie dzień na jutro. Połowa w PKiN - targi książki, a potem spacer z gościem przyjezdnym po mieście. A tu manify, szlag by, powinni tego zabronić:)

Pretm - masz prawo cytować, jeśli podajesz źródło, dokładnie tak to dziala w branży:)

pretm pisze...

"Połowa w PKiN - targi książki, a potem spacer z gościem przyjezdnym po mieście. A tu manify, szlag by, powinni tego zabronić:)"

Po 16 powinno być już wszystko pozamiatane. A gościa przyjezdnego trzeba zabrać na tour po Nocy Muzeów.

Hania o 19 uroczyście otwiera na dziedzińcu Muzeum Narodowego:)

Anonimowy pisze...

Co znowu otwiera, to jeszcze nie wszystko jest otwarte?

Jaform pisze...

bufet też otwiera?? pójde tam z wytatuowanym www.bufetowa.pl na czole ;>

Anonimowy pisze...

nie bufetowa.pl, tylko gronkiewicz.pl

albo Hanna "Under Construction" Gronkiewicz-Waltz

Anonimowy pisze...

Zaliczone kino, targi książki (pełen plecak dotargany do domu), Święto Saskiej Kępy i Noc Muzeów.
Narodowe ominięte szerokim łukiem z powodu gigantycznej kolejki:)

Co to są manify i kogo to w ogóle;)

Fantastyczny dzień:)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.