24 maj 2007

O torcie o smaku czekoladowo-wiśniowym.

Warszawa zacieśnia związki z Gdańskiem. W delegacje jedzie Włodzimierz Paszyński z prezentem dla mieszkańców Gdańska.
Z okazji Święta Miasta, w sobotę 26 maja, Warszawa pojedzie z najlepszymi życzeniami do Gdańska. Stolica przywiezie także prezent – ogromny, ważący 300 kg i mierzący 2,5 m tort.

Na Targu Węglowym, o godz. 17.00, zastępca prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Włodzimierz Paszyński rozpocznie warszawską część obchodów święta. Kulminacyjnym momentem imprezy będzie degustacja smakołyku. Zabawie pn. „Warszawa Gdańskowi - wielki tort dla gdańszczan” będzie przygrywać Kapela Czerniakowska.

Tort o smaku czekoladowo-wiśniowym, w kształcie Pałacu Kultury i Nauki zostanie ozdobiony cukierniczymi piłkami futbolowymi. Te żartobliwe elementy nawiązują do pozycji obu miast – Warszawy i Gdańska – organizatorów mistrzostw Euro 2012. Porcje ciasta będą rozdawane za darmo.
Źródło: link do strony.

Dla tych, którzy chcieliby doszukiwać się drugiego dna, zapewniam, że zbieżność z pięćdziesiątymi urodzinami Donalda Tuska, które były miesiąc temu jest przypadkowa:)

PS Aktualizacja 28/05/2007. Zdjęcie z Archiwum Referatu Promocji Gdańska ze strony um.warszawa.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.