16 maj 2007

Komisja śledcza: Niemiła niespodzianka dla HGW.

Być może jednak Pani Prezydent będzie musiała wybrać się na przesłuchanie komisji śledczej "bankowej".

Według relacji Artura Zawiszy z dzisiejszego Kuriera TVP3 Pani Prezydent wysłała do Marszałka Sejmu półtorastronicowy "liścik" w którym stwierdziła, że nie stawi się przed komisją bo Trybunał Konstytucyjny nie pozwala, ale nie przywołała żadnego zdania z orzeczenia TK.

I faktycznie jest to raczej interpretacja orzeczenia. Nie ma też dołączonych opinii prawnych. Czyli na zasadzie "TK mnie wspiera i tyle".

Marszałek Sejmu Ludwik Dorn opublikował na stronach Sejmu korespondencję z Panią Prezydent plus opinie prawne, które otrzymał.

Najpierw argumenty Pani Prezydent z wywiadu dla TOK FM:
Katarzyna Kolenda-Zaleska: Została pani wezwana na przesłuchanie przed sejmową komisję bankową. Pani nie pójdzie, tak?

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Przede wszystkim zwróciłam marszałkowi Dornowi uwagę, że sytuacja się zmieniła, mianowicie we wrześniu ubiegłego roku zostało wydane orzeczenie, które wyraźnie mówi, że byłoby to sprzeczne z konstytucją, ponieważ organy NBP nie mogą być wzywane na świadka przed komisję śledczą. Byłam bardzo zdziwiona, że Artur Zawisza namawia mnie do przekroczenia prawa, które wyraźnie zinterpretował Trybunał Konstytucyjny. Tak jakoś się dzieje, że wojewoda, czy poseł Zawisza w ogóle nie wiedzą, że są jakieś orzeczenia TK, a to on orzeka o porządku prawnym.
Źródło: Link do strony.

Zaczyna mnie mdlić od tego traktowania TK jako wyroczni ponad wszystko u polityków, którzy tak jak HGW uważają, że są ponad prawem.

Z listu Marszałka do Pani Prezydent wysłanego wczoraj. Całość znajduje się tutaj.Cała korespondencja plus trzy opinie prawne przedstawione przez Marszałka znajdują się tutaj.

Teraz nadworny prawnik profesor Kulesza, będzie miał okazję się wykazać. A miasto będzie musiało sięgnąć do kieszeni, aby bronić HGW przed przesłuchaniem.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Wszystkie ręce na pokład! Przecież ta biedna Dosia jak nic będzie sypać, jeśli pójdzie tam sama bez dobrego papugi i zacznie odpowiadać na jakieś pytania.

Niech jej chociaż towarzysze wyraźnie napiszą na kartce co ma mówić ("Ja bardzo psepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne.
Ja niczym nie ha..ha..handluję. Ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim
wychodzi.")

Jaform pisze...

Zgodnie z 3 pkt. Konstytucji Rzeczpospolitej Polski ABSOLUTNIE pod żadnym pozorem nie wolno przesłuchiwać Hanny Gronkiewicz-Waltz w żadnej komisji śledczej. Czytać konstytucję ludzie ;>

Anonimowy pisze...

na dodatek artykuł 12 mówi wyraźnie, że jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, przepisy nie dotyczą członków Platformy Obywatelskiej, członków SLD, oraz członka gumowego posła Palikota

Jaform pisze...

były członek SLD ten co wygląda jak łysy wieprz jak on sie nazywa??

Anonimowy pisze...

ten co przed wyborami rekomendował HGW, razem z Małym Krętaczem?

Anonimowy pisze...

Dosia w kółko swoje: "a właśnie ze nie psyjdem!" Ciekawe po ilu grzecznych zaproszeniach w końcu doprowadzi ją policja.

http://www.rzeczpospolita.pl/news.rol?newsId=1348

Anonimowy pisze...

To jest taka zabawa w: "pszyjdem nie pszyjdem" HGW

Anonimowy pisze...

Jeśli miasto zapłaciłoby za prawników w sprawie przesłuchiwania HGW, to podpadałoby to pod niegospodarność.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.