30 maj 2007

HGW w Berlinie.

Pani Prezydent udała się z wizytą do Berlina. Stolica Niemiec dołączyła do Rzymu, Madrytu i Chicago, czyli miast, które odwiedziła w pierwszym półroczu swojej prezydentury.

Plan jest napięty.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz rozpoczęła swoją pierwszą oficjalną wizytę w Berlinie, od szesnastu lat mieście partnerskim stolicy Polski. Pierwszym rozmówcą pani prezydent była Katrin Lompscher, minister (senator) ds. zdrowia, środowiska i ochrony konsumenta stolicy Niemiec.

Berlin jest jednym z 16 krajów związkowych tworzących Republikę Federalną Niemiec. Ma rząd, którego członkowie noszą tytuł senatorów. Na czele władzy wykonawczej stoi "rządzący nadburmistrz", obecnie socjaldemokrata Klaus Wowereit. Kieruje on rządem koalicyjnym tworzonym przez SPD i postkomunistyczną Lewicę.
"SPD i postkomunistyczną Lewicę" to prawie jak u nas.
Przed południem Gronkiewicz-Waltz zwiedziła największą berlińską spalarnię śmieci Ruhleben. Znajdująca się w zachodnio- północnej części miasta nowoczesna spalarnia przerabia rocznie ponad pół miliona ton odpadów.
Ten punkt na pewno zainteresuje mieszkańców protestujących przeciw budowie spalarni w Czajce. Ciekawe czy ktoś z komitety protestującego został zaproszony na to zwiedzanie.
W czwartek prezydent Warszawy spotka się w berlińskim ratuszu z Wowereitem. Następnie oboje otworzą niemiecko-polską konferencję ds. podręczników szkolnych. W programie jest ponadto spotkanie z młodzieżą szkolną oraz dyskusja z burmistrzem Berlina na temat współpracy obydwu stolic w organizacjach europejskich.
Źródło: Link do strony.

Do soboty cisza i spokój.

5 komentarzy:

Chłodny Żółw pisze...

Hanna G.-W. zbladła. Nigdy nie była zbyt opalona, ale teraz jej cera robi wrażenie niezdrowej. Bronek Komorowski mógłby też wyjechać na jakąś Jamajkę. Stefek NIesiołowski podobnie...

A ten Donald Tusk taaaki brzydki!!!
Aż musiałem go opisać na blogu :
http://blog.informacje.int.pl/index.php
Chłodny Żółw

Anonimowy pisze...

Dosia Turystka, trochę sobie pozwiedza, a może i trochę się opali na tych wycieczkach z biurem podróży "Ratusz Travel".

Anonimowy pisze...

"W programie jest ponadto spotkanie z młodzieżą szkolną oraz dyskusja z burmistrzem Berlina na temat współpracy obydwu stolic w organizacjach europejskich."
Chodzi zapewne o wspólne oragznizowanie pedalskiej parady. Przypominam, że ten ichni burmistrz to zdeklarowany pederasta. Boże, czy Hania...?

pretm pisze...

"Przypominam, że ten ichni burmistrz to zdeklarowany pederasta."

Przynajmniej jej mąż nie ma się czego obawiać.

Anonimowy pisze...

jej mąż to i tak nie ma się czego obawiać, na pewno nikt mu Dosi nie zabierze, niezależnie od "preferencji"...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.