22 maj 2007

HGW o zachęcaniu obywateli do uczestnictwa w życiu publicznym.

Jeżeli ktoś chciałby uczestniczyć w spotkaniu z Panią Prezydent:
22 maja 2007r. o godz. 18.00 w Collegium Civitas (XII p. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, pl. Defilad 1) odbędzie się spotkanie Prezydenta m.st. Warszawy – Hanny Gronkiewicz – Waltz z przedstawicielami organizacji pozarządowych i mieszkańcami w ramach akcji Masz głos, masz wybór.

Celem tegorocznej akcji Masz głos, masz wybór jest zachęcenie obywateli do uczestnictwa w życiu publicznym ich gmin. Organizatorzy chcą przekonać mieszkańców, że ważne jest zainteresowanie poczynaniami władz podczas całej kadencji, ponieważ mobilizuje to samorządowców do realizowania podjętych zobowiązań.

Równocześnie Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów zwracają się z prośbą do wójtów, burmistrzów i prezydentów o przychylność wobec inicjatywy, ponieważ daje ona szansę na stały dialog z mieszkańcami oraz możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć i wyjaśnienia problemów samorządów.
Źródło: Spotkanie z Prezydent m.st. Warszawy w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”, link do strony.

Biorąc pod uwagę to, że Pani Prezydent usunęła swoją stronę gronkiewicz.pl na której znajdował się jej program wyborczy, czyli podstawowe narzędzie do rozliczania z jej obietnic, to akcja powinna raczej skupić się na wywieraniu nacisku na władze samorządowe, aby umożliwiły sprawdzanie obietnic.

Przejrzałem pobieżnie stronę akcji "Masz głos, masz wybór". Dużo ładnych słów o potrzebie debaty (wypowiadał się nawet profesor Kulesza) i dialogu z władzami lokalnymi. A ja bym zaczął od przekonania Pani Prezydent, żeby jej Gabinet zaczął odpowiadać na pytania przesyłane mailem w sprawie jej obietnic i wypowiedzi publicznych.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

dziś dostałam zaproszenie na ciekawsze spotkanie:)
"Dom Spotkań z Historią, Stowarzyszenie Zespół Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy "ZOK" oraz Collegium Civitas zapraszają na kolejną debatę Forum Obywatelskiego Piękna Architektura dla Warszawy FOPA poświęconą przyszłości Placu Piłsudskiego.
24 maja, czwartek, godz. 18.00. Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 w Warszawie.
W dyskusji udział wezmą: Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent miasta oraz Jarosław Trybuś, historyk sztuki i krytyk architektury, inż. arch. Leszek Klajnert i inż. arch. Adam Wagner, projektanci odbudowy Pałacu Saskiego.
Spotkanie poprowadzi Eugeniusz Cezary Król.

pretm pisze...

Faktycznie może być ciekawsze. Może i na to się też wybiorę.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.