11 maj 2007

HGW: "Miasto wspiera, pomaga i w razie potrzeby interweniuje", czyli słowa, słowa, słowa.

Pani Prezydent wygłosiła krótkie przemówienie na uroczystości otwarcia IV Światowego Kongresu Rodzin pod nazwą "Rodzina wiosną dla Europy i Świata".

Poniżej fragment z przemówienia Pani Prezydent:Źródło: link do strony.

Warto porównać deklaracje HGW z konkretnymi działaniami podległych jej urzędników.

Na początku tygodnia opisywałem sprawę Przedszkola numer 40 na ulicy Karowej. Trudno się doszukiwać tej "troski o rodzinę" w sposobie, w jaki miasto ignoruje protesty rodziców.

Dla przypomnienia:

Przedszkolu, które mieści się w centrum Warszawy od jakiegoś czasu groziła likwidacja. W lutym rada dzielnicy Śródmieścia przyjęła uchwałę o wystąpieniu do Rady Warszawy o likwidację przedszkola (uchwała przegłosowana głosami koalicji PO-LiD). Ostatecznie 22 lutego uchwała została przez Radę Warszawy odrzucona.

Pomimo tej decyzji a także negatywnej opinii kuratora w kwestii zamknięcia placówki, przedszkolu grozi "cicha likwidacja", gdyż władze dzielnicy uniemożliwiają przyjęcie nowych dzieci. Dzieje się tak w momencie, kiedy przedszkole mające 32 wolne miejsca mogło przyjąć 13 dzieci wyłącznie w wieku 5 i 6 lat. Pozostałych chętnych umieszczono, wbrew woli rodziców, w innych placówkach.

Petycja do prezydenta Paszyńskiego.


Petycja do Piotra Królikiewicza.

Łatwiej jest wygłosić ładne przemówienie, niż skłonić własnych urzędników do konkretnych działań.

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

A tutaj artykuł o tym jak spółka PO-SLD zadbała o pewną szkołę na Woli:

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_070511/warszawa_a_1.html

Jaform pisze...

Gdybym ewentualnie chciał jawnie zaprotestować przeciwko polityce PO-SLD i "nasej hani" musiałbym gdzieś rejestrować manifestację?? Znaleźliby się chętni?? Czy "nasa hania" sama musiałaby podjąć decyzję czy zezwolić na manifestację?? A może demonstrację?? A jeśliby się nie zgodziła to do TK mógłbym ją podać?? Albo do Rzecznika Praw Obywatelskich?? Narobiłbym jej problemów?? Odpowiedzcie na 50% chociaż ;>

Anonimowy pisze...

Nic z tego, Trybunał Komunizacyjny na to nie pozwoli, prawo zabrania nękania i psucia humoru "nasej hani".

Anonimowy pisze...

>prawo zabrania nękania i psucia >humoru "nasej hani".

A konkretnie art.2 konstytucji.

Jaform pisze...

zrobię nielegalny protest przeciwko używaniu zwrotu "nasa hania" ludziom z miast spoza Warszawy :D. a tak na serio to byliby chętni?? bo mnie ta kobieta doprowadza do szału po prostu...

Anonimowy pisze...

Wspiera i pomaga:
http://dedalus.salon24.pl/14878,index.html

pretm pisze...

"Wspiera i pomaga"

Przeczytałem, ale przyznam, że tematyka nie jest mi znana. Ktoś wkleił identyczny tekst do jednego z postów o programie dla Mokotowa.

"a tak na serio to byliby chętni??"

chętni na manifestację?

Jaform pisze...

owszem na manifestację ;>

Jaform pisze...

uaaa mam cudowny pomysł! napiszę do wirtualnej polski żeby zrobili sondę buahhaha :D. jak ich sondy nie są stronnicze i nie pokazują że nienawidzą PiS to ja mam 89 lat i jestem prapraprababcią

pretm pisze...

"owszem na manifestację ;>"

Jak dla mnie to na razie nie ma powodu, aby wychodzić na ulicę.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.