31 maj 2007

Berlin dziękuje Pani Prezydent za Paradę.

No proszę, Pani Prezydent w Berlinie zyskała kolejnych fanów. Jeszcze chwila i będzie taką ikoną środowisk gejowskich jak Tinky Winky.
Wowereit (burmistrz Berlina) podziękował Gronkiewicz - Waltz za umożliwienie grupom gejowskim zorganizowania w tym roku demonstracji w Warszawie, zaznaczając, że różni ją to od jej "poprzedników".

Zadaniem metropolii jest obrona tolerancji oraz akceptacja dla wolności i otwartości na świat - podkreślił socjaldemokrata, który na początku obecnej dekady jako jeden z pierwszych niemieckich polityków publicznie oświadczył, że jest gejem.
Źródło: Gronkiewicz-Waltz: historia nie musi hamować współpracy, onet.pl, link do strony.

Przy okazji Pani Prezydent uprawiała też trochę własnej polityki zagranicznej.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała po spotkaniu z burmistrzem Berlina Klausem Wowereitem, że historia nie musi hamować współpracy między stolicami Polski i Niemiec, lecz wręcz przeciwnie - może być atutem partnerstwa.

- Nasze miasta są silnymi symbolami wolności i jedności, nie tylko naszych krajów, ale i całej Europy - podkreśliła Gronkiewicz- Waltz w przemówieniu wygłoszonym w berlińskim ratuszu. Dodała, że rola Warszawy i Berlina oraz mieszkańców obu miast była różna w historii systemów totalitarnych XX wieku. - Naszą wspólną odpowiedzialnością jest takie kształtowanie miejsc pamięci, wystaw historycznych i muzeów, aby pomagały one szczególnie młodym ludziom zapoznać się z całą prawdą historyczną. Zależy nam na tym, żeby młodzież zrozumiała, dlaczego nie tylko deklaracja Schumana czy traktaty rzymskie są ważne, ale również list biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 roku, uklękniecie kanclerza Willy'ego Brandta pod pomnikiem Getta Warszawskiego w 1970 roku jako gest pojednania oraz okrągły stół z 1989 roku jako akt kompromisu są kamieniami węgielnymi naszej dzisiejszej wspólnej Europy - mówiła prezydent Warszawy.

Wowereit zastrzegł, że stolice nie mają takich jak rządy kompetencji do prowadzenia polityki zagranicznej, mogą jednak przyczynić się do porozumienia i pojednania między narodami. Zapewnił, że Niemcy nigdy nie zapomną o wkładzie polskiej "Solidarności" i innych ruchów wolnościowych w Europie Środkowej w odzyskanie przez Niemcy jedności i wolności.

Wowereit zaznaczył, że traktuje wizytę prezydent Warszawy jako "jednoznaczny sygnał", że jest ona zainteresowana poprawą przyjaznych stosunków z Berlinem. Burmistrz stolicy Niemiec powitał Gronkiewicz - Waltz przed budynkiem ratusza wręczając jej bukiet biało-czerwonych kwiatów.
Źródło: Gronkiewicz-Waltz: historia nie musi hamować współpracy, onet.pl, link do strony.

8 komentarzy:

Jaform pisze...

i pierdoliła taki standard że się rzygać chce

Anonimowy pisze...

Panowie Pedałowie i Panie Pedałki nie są przyszłością świata niestety...

Anonimowy pisze...

@jatorm i anonimowy

Proszę o nie zaniżanie poziomu.

Anonimowy pisze...

"niezaniżanie" oczywiście.

Anonimowy pisze...

Wulgaryzmy nie są potrzebne. Ale poziom nie musi być wysoki, aby przeskoczyć Bufet.

Anonimowy pisze...

A gdyby ona tam została... Razem z burmistrzem pederastą... Ech, marzenia, marzenia.

Anonimowy pisze...

Taki lewicowy sojusz kochających inaczej z inteligentnymi inaczej, czemu nie...

Anonimowy pisze...

Bez złośliwości lecz ze smutkiem napiszę, że ta Pani Bufetowa malutka jest...
Nie bardzo rozumie co się dookoła niej dzieje. Smutna ta ,działająca na zasadzie:
Ja nie mam to i oni nie będą mieli.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.