30 kwi 2007

Wezwanie dla HGW na posiedzenie komisji śledczej?

Wiadomość z onet.pl:
Sejmowa komisja śledcza ds. banków chce wezwać w połowie maja osoby związane z prywatyzacją Banku Śląskiego - m.in. Hannę Gronkiewicz-Waltz i Marka Borowskiego - poinformował przewodniczący komisji Artur Zawisza (PR).

- Dziś będę podpisywać wezwania dla świadków na posiedzenie komisji między 15 a 18 maja. Będą to wezwania m.in. dla Hanny Gronkiewicz-Waltz, Marka Borowskiego i Stefana Kawalca - powiedział Zawisza.
Źródło: Link do strony.

Wątpliwe, aby przesłuchanie doszło do skutku w związku z zamieszaniem wokół Artura Zawiszy i kwestii czy może być nadal przewodniczącym.

Możliwa jest też sytuacja w której Pani Prezydent odmówi stawienia się przed komisją. Taka sugestia pojawiła się w wywiadzie Artura Zawiszy dla Money.pl z listopada 2006:
Money.pl: A co z Hanną Gronkiewicz-Waltz?

A.Z.: Każda osoba, która pełniła funkcje publiczne i posiada wiedzę w zakresie prywatyzacji banków oraz nadzoru bankowego może być świadkiem. Jeżeli nie takie osoby miałyby być, to kto? Każdy o tym wie, z tymi osobami na czele, że dysponują stosowną wiedzą.

Money.pl: Problem jest taki, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, iż pełnienie przez nią funkcji prezesa NBP uniemożliwia wezwanie jej przed komisję.

A.Z.: To jest jej opinia, ale nie oparta na żadnej przesłance prawnej.
Źródło: Zawisza: Reaktywujemy komisję bankową, link do strony.

Przed jedną komisją (do zbadania prawidłowości prywatyzacji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń) Pani Prezydent raz zeznawała.

Tu znajduje się stenogram z 10. posiedzenia Komisji Śledczej 18 marca 2005 r.

Jeżeli powróci ta kwestia chciałbym usłyszeć dlaczego mogła zeznawać przed jedną komisją a przed inną nie może.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.