25 kwi 2007

W Chicago o Olimpiadzie 2016 i Euro 2012.

Dziś zakończenie wizyty Pani Prezydent w Chicago. W naszych gazetach nie widziałem żadnych artykułów o wyprawie Pani Prezydent, zdjęć czy relacji z konferencji. Pozostały polonijne media.

Kilka wybranych fragmentów:
Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyleciała dziś rejsowym samolotem LOT-u do Chicago, rozpoczynając pięciodniową wizytę w mieście, będącym największym skupiskiem Polaków poza Polską. Na międzynarodowym terminalu lotniska O’Hare panią prezydent witali pracownicy Konsulatu Generalnego RP, przedstawiciele mayora Chicago i przedstawiciele polonijnych mediów.

W Chicago Hanna Gronkiewicz- Waltz, której towarzyszą : Renata Wiśniewska, Dyrektor Biura Prezydenta Warszawy oraz Anna Grocholska odpowiedzialna w tym biurze za kontakty międzynarodowe, spotka się najpierw z mayorem Chicago Richardem Daley’em oraz jego małżonką Maggie, którzy będą podejmować polskiego gościa prywatnym lunchem.

Plan wizyty nie jest zbytnio napięty. Uwzględniono w nim udział w niedzielnej mszy św. w chicagowskiej Katedrze Świętego Imienia, zwiedzanie Instytutu Sztuki w towarzystwie polskiego kustosza oraz przyjęcie powitalne w imieniu chicagowskiego Warsaw Committee odpowiedzialnego z ramienia mayora Chicago za kontakty z Warszawą, która wiąże z Chicago umowa o miastach siostrzanych.
Źródło: Ze stolicy Polski do stolicy Polonii, Wojciech Minicz, Expatpol.com, link do strony
Państwo Daley zaprosili Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz na prywatny lunch, który odbył się w sobotę 22. kwietnia w restauracji Riva na Navy Pier. W lunchu uczestniczyli, oprócz Richarda i Peggy Daley, Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, Richard Pappas, Prezydent National-Louis University, Renata Wiśniewska, Szefowa Gabinetu Prezydenta W-wy, Anna Grocholska, Naczelnik Wydziału Kontaktów Zagranicznych Miasta Warszawy, Eileen Hubbel, Dyrektor Protokołu Miasta Chicago oraz Paweł Chudzicki z małżonką Dorotą.

Spotkanie trwało ponad dwie godziny i odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Pani Prezydent i Państwo Daley dyskutowali o wielu kwestiach dotyczących zarządzania metropoliami i nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych. W dyskusji poświęcono wiele uwagi wyzwaniom związanym z organizacją Igrzysk Olimpijskich w Chicago w 2016 i Mistrzostw Euro 2012 w Polsce.
Źródło: Andrzej Mikołajczyk, Wizyta Hanny Gronkiewicz-Waltz, Polish News, link do strony.

Taką galerię zdjęć znalazłem tutaj.

PS. Ten wpis to wpis numer 300. BW ma już prawie pięć miesięcy.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

po pierwsze primo - gratulacje z okazji jubileuszu. Tak trzymaj!
po drugie primo - co ta "ultraliberałka" ( ewentualnie "ultłalibełałka" ) robi na tle flagi Solidarności? Czy w tej Hameryce to już całkiem pogłupieli? To przecież tak, jak by Antek M. sfotografował się na tle flagi pzpr, sld czy innego lewicowego gówna.

pretm pisze...

"gratulacje z okazji jubileuszu."
Dzięki.

Maciek pisze...

Gratulacje dla autora za swietny blog-watch.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.