26 kwi 2007

Protestomania bez końca?

Można jak Pani Prezydent w kampanii wyborczej mówić, że za zaniechania w inwestycjach należy wysłać poprzednią ekipę na karną ławkę. Można też jak HGW mówić, że teraz w Warszawie nastąpi przerwanie "strachu przed decyzjami" i nadszedł "czas na odwagę". Można też zapowiadać, że za rok będą inwestycje z prawdziwego zdarzenia.

Tylko, że te propagandowe zaklęcia nie trafiają do firm startujących w przetargach. I w efekcie mamy kolejne protesty w kluczowych inwestycjach.

Fragment z artykułu we wczorajszej Rzeczpospolitej.
Protesty w przetargach blokują podpisanie umów na projekty mostów: Północnego i Krasińskiego.

Wczoraj Zarząd Dróg Miejskich musiał przełożyć na 9 maja otwarcie pięciu ofert na projekt mostu Północnego. Powód: pracownia architektoniczna Ove Arup, która z trzema innymi firmami nie została dopuszczona do drugiego etapu przetargu, złożyła odwołanie do Urzędu Zamówień Publicznych. Teraz drogowcy muszą czekać na decyzję urzędu.

Z projektem mostu Krasińskiego jest niewiele lepiej. Drogowcy wybrali co prawda najtańszą ofertę firmy Schüssler Düsseldorf za 11,2 mln zł, ale umowy nie podpisali. Dlaczego? Protest złożyła pracownia Systra Paris, która przegrała, bo wyceniła przygotowanie projektu na14,8 mln zł.

Mosty Północny i Krasińskiego mają zostać otwarte półtora roku przed Euro 2012. Przedłużające się procedury stawiają pod znakiem zapytania rozpoczęcie budów w terminie.
Źródło: kmaj, Mosty zablokowane, Rzeczpospolita, link do strony.

Zamiast do Rzymu, Madrytu, Chicago Pani Prezydent mogłaby na chwilę wpaść do Sejmu porozmawiać z większością parlamentarną pokazując problemy Warszawy i namawiając na zmianę prawa.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

O ile na początku nie zgadzałem się z autorem blogu, z powodu zbyt wczesnych ataków na hgw, bo myślałem że trzeba dać jej szansę.
To teraz widać, że ta władza był to bardzo zły wybów mieszkańców. Ten babsztyl jest niesamowicie fałszywy, nie potrafi organizować odpowiednich grup roboczych, nie potrafi zarządzać, na niczym się nie zna, nie wie co mówi, sama sobie zaprzecza, jest po prostu wstrętną niedorajdą.

Szkoda, że nie wykurzyli jej przy okazji oświadczeń majątkowych - moze jeszcze jakaś szansa na to jest.

pretm pisze...

"moze jeszcze jakaś szansa na to jest."

Niestety moim zdaniem nie ma takich szans.

Anonimowy pisze...

a pamiętacie piosenkę "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści"?
Więc głowa do góry, jakaś tam szansa jeszcze jest...

Anonimowy pisze...

Jest szansa, że wśród lewicy upowszechni się nowy zwyczaj popełniania samobójstwa na widok nadchodzących funkcjonariuszy Policji/ABW/CBŚ/CBA.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.