18 kwi 2007

Po werdykcie.

Nieprawdopodobne:)
Warszawa

Główna inwestycja, jaką zapowiadają władze stolicy, to zbudowanie drugiej linii metra do 2013 roku. Władze miasta zapewniają, że jeżeli Polska będzie miała prawo do organizacji UEFA EURO 2012, to wykonanie projektu zakończy się przed rokiem 2011.

Dodatkowo planowana jest budowa szybkiej linii tramwajowej, łączącej Śródmieście z północno-wschodnią częścią stolicy, oraz połączenie tramwajowe zachodnich obszarów aglomeracji (Grodzisk Mazowiecki) z południowo-wschodnimi (Otwock). W planach jest też budowa obwodnicy miasta w ramach autostrad Północ-Południe i Wschód-Zachód.

Niedługo zostanie otworzony również nowy terminal lotniczy na Okęciu, który będzie obsługiwał do 8 milionów pasażerów rocznie.

Stadion Narodowy:
Planowane mecze: mecz otwarcia, mecze grupowe, ćwierćfinał i półfinał
Całkowita pojemność: 55 000 osób
w tym widzów: 50 000 osób
Aktualny stan: planowany remont
Termin oddania do użytku: 2010 rok
Za tvn24

Za godzinę konferencja HGW.
Briefing Prezydent m. st. Warszawy dot. wyboru przez UEFA Polski i Ukrainy na organizatora EURO 2012

Dziś o godz. 13.45 zapraszamy do Urzędu m. st. Warszawy (pl. Bankowy 3/5, przed salą 131) na briefing Prezydent m. st. Warszawy dot. wyboru przez Europejską Federację Piłkarską Polski i Ukrainy na organizatora mistrzostw EURO 2012.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.