23 kwi 2007

HGW w komitecie organizacyjnym Euro 2012 na zaproszenie Premiera?

Nie czytałem jeszcze wywiadu w Dzienniku, ale poniżej fragment z wiadomości opublikowanej na onet.pl
Premier Jarosław Kaczyński zapowiada w wywiadzie dla DZIENNIKA, że będzie współpracował z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Przełamywanie politycznych podziałów to pierwszy efekt przyznania Polsce i Ukrainie prawa do organizacji Euro 2012.

Premier mówi, że sukces organizacji Euro 2012 będzie dla niego ważniejszy niż dalsze zaostrzenie politycznego konfliktu z Platformą Obywatelską. Po raz pierwszy na łamach tej gazety Jarosław Kaczyński deklaruje, że zaprosi prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do komitetu organizacyjnego mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Źródło: onet.pl, link do strony.

Należy przypomnieć, że jest to gest Premiera w stronę osoby, która tydzień temu mówiła:
Koalicja rządząca jest emanacją najgorszych historycznych cech Polaków jako narodu - kumuluje w sobie zakompleksienie, warcholstwo, ksenofobię i nacjonalizm - oświadczyła prezydent Warszawy Hanna-Gronkiewicz w debacie programowej Platformy.

- Ale skoro te cechy tak się skupiają, to łatwiej będzie je odstrzelić w przyszłych wyborach - mówiła.
Źródło: PO krytykuje IV RP, interia.pl

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

przez wzglad na Pana Premiera nie bede pomentowal wypowiedzi Bufetowej... a gdyby ta "jadowita zmija" ugryzla sie sama w jezyk... moze jej jad sam by ja uleczyl.... bo przeciez, co cie nie zabije to cie wzmocni..

Anonimowy pisze...

Dobrze, że ktoś będzie z Dosią "współpracował", czyli patrzył jej na ręce, bo będzie dużo pieniędzy do "wzięcia" i jest ryzyko zawiązania nowego "układu stadionowego" (żeby nie powtórzyła się historia "Warszawianki").

Dosia powinna się ucieszyć, bo jak powiedział Lenin "zaufanie jest dobre, kontrola lepsza", czujne oko Premiera (i Prokuratora) sprawi, że nowa-stara "waadza" nie będzie wodzona na pokuszenie i będzie mogła spokojnie spać, oraz sprawnie i uczciwie pracować.

pretm pisze...

"bo będzie dużo pieniędzy do "wzięcia""

O złotówki na Euro mniej bym się martwił (kontrola UEFA, CBA itd) niż o pozostałe inwestycje nie związane z Euro.

roody102 pisze...

Dobrze, że premier zdobył się na taki gest - nie spodziewałem się tego po żadnej ze stron. Niestety, pani prezydent jest w USA i nie może odpowiedzieć.

Nie może też odnieść się do newsa z ostatniej chwili:
http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=41507

pretm pisze...

No to będzie jatka.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.