13 kwi 2007

Cały zapis czatu z Panią Prezydent.

Na stronie Życia Warszawy opublikowany został pełen zapis czatu z Panią Prezydent.

Ponieważ ekrany zamieszczone w poprzednim wpisie nie są najlepszej jakości poniżej raz jeszcze kilka pytań i odpowiedzi.
pretm: Czy Pani Prezydent łączy pracę w Ratuszu z pracą na Uniwersytecie Warszawskim? I jeżeli tak to czy Pani Prezydent prowadzi jakiekolwiek zajęcia w trakcie godzin pracy Urzędu Miasta?

Hanna_Gronkiewicz-Waltz: Prezydent oraz wiceprezydenci mają nienormowany czas pracy i słusznie, bo na ogół pracują nie od 8 do 16. Poza tym zawsze łączyłam pracę naukowa - poza okresem pobytu w Londynie. Tak więc i teraz tak jest, pracuję na UW, mam zajęcia raz na tydzień w godzinach popołudniowych. Zresztą rada wydziału przyjęła dla osób funkcyjnych obniżenie pensum, z czego również i ja korzystam
pretm: Dlaczego usunięto stronę gronkiewicz.pl na której umieszczony był program Pani Prezydent?

Hanna_Gronkiewicz-Waltz: Tworzona jest w tej chwili nowa strona, jej uruchomienie to kwestia kilku tygodni.
pretm: W poprzednim tygodniu Pani Prezydent powołała Radę Architektury i Rozwoju Warszawy. Jaki jest sens powołania tej rady skoro jest już Rada Urbanistyczno - Architektoniczna a planowane jest również powołanie Instytutu im. Stefana Starzyńskiego (który również miałby zajmować się rozwojem miasta)? Czy nie spowoduje to rozmywania odpowiedzialności za rozwój miasta?

Hanna_Gronkiewicz-Waltz: Jest to na tyle trudna dziedzina, że ważne jest zbieranie opinii, zwłaszcza na tym etapie, kiedy ten rozwój się planuje. Docelowo jedna rada wystarczy, pierwsza oczywiście wynika z obowiązku ustawowego. Instytut będzie wielodziedzinowy, nie będzie dotyczył tylko spraw architektury.
pretm: Jakie są główne korzysci dla Warszawy,które wynikają z uczestnictwa Pani Prezydent w uroczystościach upamiętniających 50. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich w Rzymie? Jaki koszt poniosło miasto w związku z uczestnictwem Pani Prezydent (i delegacji) w tych uroczystościach.

Hanna_Gronkiewicz-Waltz: Koszt był niewielki, bo ja oraz osoba z biura, która ze mną była, jeździmy klasa ekonomiczną:) a korzyści to przede wszystkim promocja Warszawy, bo brało w tym zgromadzeniu udział tysiąc osób i występowałam w panelu wraz z prezydentem Luksemburga, Istambułu, Sztokholmu i... Wrocławia. Mam zamiar uczestniczyć w innych spotkaniach, związanych z promocja Warszawy oraz nawiązać kontakty z innymi prezydentami dużych miast, by wymieniać się doświadczeniami.
Źródło: Link do strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.