5 mar 2007

Zwiększenie liczby Wydziałów Obsługi Mieszkańców na 100 dni.

W związku z dzisiejszym uroczystym przecinaniem wstęgi tzn. otwarciem Wydziału Obsługi Mieszkańców w Wilanowie warto zajrzeć, co w tym temacie pojawiło się w dokumencie podsumowujący osiągnięcia Pani Prezydent w trakcie pierwszych 100 dni.Kolejny przykład na propagandowe pomieszanie zapowiedzi, osiągnięć poprzedników i własnych "sukcesów". W tym wypadku mamy na razie głównie zapowiedzi i jeden otwarty WOM planowany przed przyjściem HGW.
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła dzisiaj w Wilanowie nowy Wydział Obsługi Mieszkańców. Jest to już 15. WOM w Warszawie.
Źródło: um.wartszawa.pl, link do strony.

Wbrew sugestii w dokumencie jest to pierwszy otwarty WOM za kadencji HGW. Otwarcie tego i pozostałych było planowane przed przyjściem Pani Prezydent do Ratusza.

Precyzyjna informacja w dokumencie powinna brzmieć:
Miasto zamierza m.in. zwiększyć liczbę Wydziałów Obsługi Mieszkańców (WOM). Chce też znieść rejonizację - tak, aby mieszkaniec jednej dzielnicy mógł załatwiać sprawy w innej dzielnicy.
Link do strony.

Ale zdjęcie z przecinaną wstęgą będzie jak znalazł do wyborczych reklamówek. Ciekawe czy dowiemy się z nich, że HGW wymyśliła Wydziały Obsługi Mieszkańców i za jej kadencji otwarto wszystkie 15.

No cóż. Tak na wszelki wypadek artykuł o otwarciu pierwszych pięciu ze stycznia 2004.

Zdjęcie ze strony miasta.


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

A tu o tym kiedy WOM w Wilanowie (i inne Womy) został zaplanowany:

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,1861586.html

Anonimowy pisze...

W kampanii wyborczej dowiemy się, że Dosia zbudowała Warszawę. Wcześniej nie było nic (Gazeta Wyborcza potwierdzi), wszystko co dookoła widzimy powstało w ciągu tych hucznie obchodzonych "100 dni Bufetowej", trwających 90 dni.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.