28 mar 2007

Wczoraj Rzym, jutro Madryt.

Po wyprawie do Rzymu w czasie weekendu teraz czas na Madryt.

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz -Waltz, w dniach 29-30 marca, weźmie udział w odbywającej się w Madrycie Międzynarodowej Konferencji OECD na temat kierunku rozwoju miast w obliczu globalizacji.

Pani Prezydent zabierze głos w dyskusji na temat skutków jakie w polityce miejskiej wywiera zmiana systemu politycznego i globalizacja, ochrony środowiska jako stałym elemencie polityki miejskiej oraz priorytetów w rozwoju współczesnych miast.

Zadaniem konferencji madryckiej jest zaangażowanie przedstawicieli władz miejskich oraz rządowej administracji centralnej i terenowej, państw-członków OECD w dyskusję nad przyjęciem szerszego spojrzenia na kwestie tworzenia polityki urbanizacyjnej.
Źródło: Prezydent Warszawy na Międzynarodowej Konferencji OECD, link do strony.

Bardzo dobrze, "szersze spojrzenie na kwestie tworzenia polityki urbanizacyjnej" na pewno się przyda.

Więcej o konferencji na oficjalnej stronie.

Szkoda tylko, że biuro Pani Prezydent nie jest w stanie od kilku dni odpowiedzieć na trzy proste pytania związane z jej wyprawą do Rzymu.
Chciałbym zapytać o udział Pani Prezydent w uroczystościach upamiętniających 50. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich w Rzymie.

Czy można otrzymać tekst przemówień Pani Prezydent, jeżeli zabierała głos w dyskusji "Wkład regionalnych i lokalnych autorytetów w przyszłość Unii Europejskiej"?

Jakie są główne korzyści dla Warszawy, które wynikają z uczestnictwa Pani Prezydent w tych uroczystościach?

Byłbym wdzięczny za informację, jaki koszt poniosło miasto w związku z uczestnictwem Pani Prezydent (i delegacji) w uroczystościach.
Zobaczymy czy będzie podobnie z wyprawą do Madrytu. Bo chyba interesuje nas co Pani Prezydent miała w Madrycie do powiedzenia.I mała niezręczność ze strony organizatorów. Ci dowcipni Hiszpanie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.