13 mar 2007

W ratuszu tryumfują.

W ratuszu i okolicach.
- Najważniejsze jest, że zwyciężył samorząd, idea samorządności, wolnych wyborów i to jest moja radość. Cieszę się, że uznano te wszystkie bezsensowne przepisy w pośpiechu uchwalane, a do tego źle interpretowane przez ministrów i wojewodów - powiedziała Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej.

Tusk zwrócił się do rządu, "by uznał prymat prawa i konstytucji nad chciejstwem władzy". - Konstytucja i prawo muszą być ważniejsze od partyjnych decyzji, prawdziwe państwo prawa to państwo, w którym prawo jest silniejsze od władzy, nigdy odwrotnie - oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie lider PO.

Jestem usatysfakcjonowany, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wprowadziło lepszą atmosferę do samorządu - tak lider SLD Wojciech Olejniczak skomentował orzeczenie Trybunału, który uznał przepisy w sprawie utraty mandatów samorządowców za niekonstytucyjne.
Wczoraj koalicja PO z postkomunistami, dzisiaj Pani Prezydent obroniona przez TK.

Aż strach pomyśleć, co będzie jutro.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

"Cieszę się, że uznano te wszystkie bezsensowne przepisy w pośpiechu uchwalane"

Przez partyjnych kolegów z PO i sojuszniczego SLD.

Anonimowy pisze...

To było oczywiste, że TK wyda taki wyrok. Tylko głupiec mógł liczyć, na to, że TK poprze jakiś bubel prawny.

Teraz Waltzowa nie ma już żadnych przeszkód w sprawowaniu mandatu i prawie cztery lata, żeby pokazać co potrafi. Warszawa od dawna czeka na wiele inwestycji, ciekawe czy się doczeka.

Anonimowy pisze...

TK nikogo nie wziął w obronę. Stwierdził niekonstytucyjność przepisów.

By uprzedzić ewentualne ataki na TK zwracam uwage, że w składzie był Cieślak i Liszcz. Nikt nie zgłaszał zdania odrębnego.

pretm pisze...

"TK nikogo nie wziął w obronę. Stwierdził niekonstytucyjność przepisów."

Jak posłuchać wypowiedzi HGW to mam wrażenie, że TK nie tylko wziął ją w obronę, ale przy okazji uczynił Świętą.

Anonimowy pisze...

"prymat prawa" nad "chciejstwem władzy" - szkoda że jest dokładnie odwrotnie - prymat "władzy" nad prawem - można nie składać oświadczeń i nic nie grozi.

TERAZ SKŁADANIE PITów CZAS UZNAĆ ZA NIEKONSTYTUCYJNE!!!!!!!!!!!!!!!!

pretm pisze...

"można nie składać oświadczeń i nic nie grozi"

A wszystkim radnym, burmistrzom, którzy złożyli oświadczenia na czas można dziś powiedzieć: ale z was frajerzy, po co było się spieszyć.

Anonimowy pisze...

Cała prawda o OSWIADCZENIU MAJATKOWYM HGW
http://piotrgrodecki.salon24.pl/index.html

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.