30 mar 2007

Podsumowanie na Bufetowa Watch. Marzec 2007.

Postanowiłem, że na koniec każdego miesiąca postaram się zebrać w jednym wpisie odnośniki do tematów, którym poświęciłem najwięcej miejsca na blogu.

Mam nadzieję, że będzie to przydatne dla osób, które odwiedzają ten blog od czasu do czasu i nie śledzą większości wpisów.

Koalicja PO-SLD.

Moim zdaniem najważniejszym wydarzeniem w tym miesiącu było oficjalne zawarcie koalicji pomiędzy PO i Lidem (a tak naprawdę z SLD). Koalicja była już faktem przy wyborze burmistrzów w dzielnicach, wspólnych głosowaniach w Radzie Warszawy i mianowaniu Włodzimierza Paszyńskiego na wiceprezydenta, ale teraz mieliśmy okazje zobaczyć symboliczny uścisk dłoni. Platforma pozwoliła postkomunistom oficjalnie wrócić do władzy.

Przy tej okazji nie należy zapominać o słowach Bronisława Komorowskiego sprzed dwóch miesięcy. Warszawa jest poligonem doświadczalnym dla współpracy PO i SLD. Czyli przed 2009.

A jak na razie współpracuje im się dobrze. Szczególnie przy rozdziale stanowisk w spółkach miejskich, o czym napisała nawet Wyborcza.

Postkomuniści wrócili oficjalnie do władzy.


PO i SLD: Niech nas zobaczą.

O oszczędnym gospodarowaniu prawdą przez Donalda Tuska, czyli co mówił szef PO przed wyborami o możliwej koalicji z SLD.

Donald Tusk: koalicji z SLD w Warszawie nie przewidujemy.

100 dni HGW.

Przy okazji pierwszych stu dni Pani Prezydent mieliśmy kilka podsumowań. Pierwsze (ogłoszone w dziewięćdziesiątym dniu prezydentury) należało do Pani Prezydent. Niestety w dokumencie zaprezentowanym dziennikarzom pomieszano zapowiedzi, osiągnięcia własne i osiągnięcia poprzedników. W końcu sama HGW musiała przyznać w Życiu Warszawy: „Prezydent przyznała, że te sukcesy dzieli z poprzednikami”.

Wartościowe podsumowanie w rozdzieleniu na poszczególne obszary znalazło się w Dzienniku.

HGW: "Ruszyło się", czyli prawie 100 dni z nową władzą.


153 nowe kamery na 100 dni.


Pierwsze 100 dni HGW według Dziennika.


W temacie stylu prezydentury wybrałem trzy historie opisywane na blogu.

Autobus specjalnie na konferencję.

Jak podał Dziennik specjalnie dla Pani Prezydent, nowy solaris przejechał prawie 700 kilometrów. Po to, aby mogła zaprezentować się na konferencji w obecności dziennikarzy za kierownicą nowego autobusu. Czyli na potrzebę pamiątkowej fotografii.
Po konferencji zamiast pozostać w Warszawie nowy autobus wrócił do Poznania.

Czy to naprawdę było niezbędne?

Halo Poznań, tu Warszawa. Potrzebujemy na środę jeden autobus do fotki z Panią Hanią.


Pani Prezydent i artyści.

O uroczystym spotkaniu z przedstawicielami warszawskiego środowiska twórców kultury, nawet Gazeta Wyborcza nie napisała pochlebnej opinii. Zamiast planów mieliśmy muzykę, szampan i opowieści "Teraz czas na zajęcie się sacrum, czyli kulturą".

Może było mało konkretów, ale salon musiał się dobrze bawić.

HGW: Teraz czas na zajęcie się sacrum.


Pani Prezydent i artyści, czyli o imprezie w Pałacu.


O „ataku na kulturę” raz jeszcze.


Uniwersytet i prezydentura.

Niektórzy mogą uznać to za drobnostkę, ale w komentarzach do wpisu, w którym znalazł się plan zajęć Pani Prezydent na Uniwersytecie Warszawskim pojawiła się ważna opinia z którą się zgadzam. Pani Prezydent nie powinna łączyć funkcji wykładowcy i prezydenta miasta.

Te 6 godzin w każdy Poniedziałek mogą nie wydawać się dużą ilością czasu, ale wolałbym, żeby zdecydowała się na jeden etat. Szczególnie, że za pracę jako prezydent Warszawy pobiera maksymalne możliwe wynagrodzenie.

Plan zajęć HGW na UW, czyli w poniedziałek kończę pracę wcześniej.


Jeżeli ktoś chciałby ponarzekać, że za mało jest pozytywnych rzeczy o dokonaniach Pani Prezydent to odsyłam na główną stronę miasta i dokument podsumowujący 100 dni. Pani Prezydent i jej biuro prasowe lubi chwalić się swoimi osiągnięciami.

Do zobaczenia po weekendzie.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Warto chyba przypomnieć o sytuacji na Pradze, zwłaszcza po ostatniej aferze z kluczami, gdzie to Bufetowa nie czekając na żaden wyrok sądu, a sama twierdząc, że tylko wyrok sądu może ją usunąć, powołała swojego komisarza.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.