12 mar 2007

PO i SLD: Niech nas zobaczą.

Po trzech miesiącach wspólnych rządów PO i LiDu w Radzie Warszawy, wybierania burmistrzów w dzielnicach, rozdzielania stanowisk w spółkach miejskich, przyjęciu budżetu, mianowaniu byłego członka rady programowej Unii Pracy na wiceprezydenta od edukacji i przy jednoczesnym zaprzeczaniu, że koalicji nie ma (Julia Pitera: "Odnosząc się do wezwania warszawskiego PiS o zerwanie koalicji PO z SLD, Pitera podkreśliła, że takiej koalicji nie ma. "Nie ma czego zrywać" - dodała.") dziś nastąpi ta wielka chwila.

Tzn. uroczyste zdjęcie i HGW w ramionach Marka Borowskiego.
Koalicja PO - LiD w mieście

Dziś koalicja PO - LiD w Warszawie stanie się faktem. Szefowie klubów w Radzie Warszawy (Paweł Czekalski i Tomasz Sybilski) oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz i Marek Borowski podpiszą oficjalne porozumienie programowe partii. Będzie to umowa o współpracy obu ugrupowań na szczeblu miasta i zobowiązanie do realizacji przedwyborczych punktów programu. LiD umieścili w porozumieniu m.in. sprawy dotyczące oświaty, pomocy społecznej, sportu i polityki mieszkaniowej, PO m.in. zapisy o inwestycjach.
Źródło: Izabela Kraj, Koalicja PO - LiD w mieście, Rzeczpospolita, link do strony.

A Donald Tusk nie będzie podpisywał? Szkoda, bo moglibyśmy na chwilę znaleźć się w 2009 roku, jeżeli scenariusz zarysowany przez Bronisława Komorowskiego ma się sprawdzić (Warszawa jako poligon doświadczalny współpracy platformersów z postkomunistami).

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No proszę, proszę... Jak widać - stara miłość nie rdzewieje. Ciekawe co media powiedzą... albo czego nie powiedzą.. :-))

Anonimowy pisze...

czerwono to wszystko widzę...

Anonimowy pisze...

od dawna było o tym wiadomo. W moim mieścia taka koalicja rządzi już od wielu, wielu lat.
Niestety zadłużyli miasto na ogromna kwote.

pretm pisze...

"od dawna było o tym wiadomo. W moim mieścia taka koalicja rządzi już od wielu, wielu lat."

Nie traktuje tego jako pierwszego w Polsce przypadku współpracy tych dwóch partii.

Podpisanie umowy w Warszawie widzę symbolicznie biorąc pod uwagę zapowiedź Komorowskiego, że jest to poligon doświadczalny dla przyszłej koalicji w parlamencie.

Anonimowy pisze...

Tylko czekać aż HGW stwierdzi, że w gruncie rzeczy nie chciała tego paktu i to wszystko wina kaczystów.

Anonimowy pisze...

skandal - teraz bufetowa bedzie rozdzielac komunistyczna kaszanke....

pretm pisze...

"Tylko czekać aż HGW stwierdzi, że w gruncie rzeczy nie chciała tego paktu i to wszystko wina kaczystów."

Jak popatrzeć na niektóre zdjęcia to już wygląda jakby tego nie chciała.

Anonimowy pisze...

Hania wystawiona przez GW(czytaj partie-bo tak jest w istocie)i Kwasniewskiego (Borowski jest tylko miejszym zlem -sld-owni) zaplaci za wszystko co stworzylo PO..stwor nie do zaakceptowania przez zwyklego wyborce....bedzie pogrom POwcow..Olechowski wszytko swoim czerwonym paluchem wskaze rozowym (z tego co wiem rozowa jest tylko swinia w tym ukladzie)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.