27 mar 2007

Pani Prezydent i artyści, czyli o imprezie w Pałacu.

Całkiem okazałe wprowadzenie do salonu miał Marek Kraszewski (desant gdańsko wrocławski) jako nowy dyrektor Biura Kultury.

Okazją do zapoznania się z lokalnym środowiskiem artystycznym była impreza pod tytułem "spotkanie z przedstawicielami warszawskiego środowiska twórców kultury" na którym Pani Prezydent prezentowała swoje plany.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się z przedstawicielami polskiej kultury. Na spotkanie zorganizowane w Pałacu Kultury i Nauki przybyło kilkudziesięciu artystów, m.in. aktorzy Krystyna Janda i Daniel Olbrychski, reżyser Radosław Piwowarski i muzyk Zbigniew Hołdys.

– Bardzo zależało mi na tym spotkaniu, którego celem jest nasze wzajemne poznanie, zainicjowanie dialogu i współpracy z różnymi środowiskami artystycznymi oraz kulturotwórczymi naszego miasta. – powiedziała Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Źródło: Link do strony.

Obietnice Pani Prezydent:
Dyrektorzy teatrów po raz pierwszy od 3 lat otrzymują podwyżki płac. Dotyczy to także pracowników teatrów. Planowane jest stworzenie dodatkowego systemu grantów dla najlepszych projektów przygotowanych przez inne instytucje kultury. Ufundowanie będą stypendia dla utalentowanej artystycznie młodzieży.

Urząd Miasta będzie rozwijać współpracę zagraniczną w dziedzinie kultury poprzez prezentację osiągnięć Warszawy poza granicami kraju oraz zapraszanie do Warszawy twórców zagranicznych. Miasto będzie włączać się w wartościowe projekty międzynarodowe. Przy finansowaniu przedsięwzięć i projektów kulturalnych, w większym niż dotąd stopniu, Warszawa korzystać będzie z funduszy europejskich.

Powstanie program rozwoju kultury w Warszawie tj. plan działań, który będzie podstawą dla nowych inwestycji w tej dziedzinie. – Stworzymy go wspólnie z Państwem, a nie przy urzędniczym biurku. Powołamy Radę ds. kultury przy Prezydencie m. st. Warszawy – podkreśliła Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Źródło: Link do strony.

Jak widać po zdjęciach i relacji Kuriera niezbędna okazała się muzyka i szampan.

Dla tych artystów, którzy pierwszy raz bawili się w towarzystwie HGW cytat z Pawła Kukiza (podesłany przez Bernarda):
Zabrzmi to nieskromnie, ale wiem, że śpiewając antykomunistyczne piosenki na mityngach wyborczych Platformy Obywatelskiej (w odróżnieniu od innych za darmo, a nie za pieniądze) i firmując własną twarzą np. kandydaturę Hanny Gronkiewicz-Waltz na prezydenta Warszawy, oddałem tej partii większą przysługę niż zorganizowany przez nią Marsz Wolności, tymczasem komu pani prezydent podziękowała w pierwszej kolejności?

Nie Donaldowi Tuskowi, Platformie czy swojemu mężowi. I też nie tym, którzy bezinteresownie pomogli jej wygrać wybory, ale… Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Aż się we mnie zagotowało.

Nigdy nie uwierzę Kwaśniewskiemu. W czasach, gdy był prezydentem, moja Opolszczyzna okradana była przez SLD-owskich aparatczyków. Wiedzieli o tym zwykli ludzie, policja, prokuratura. I nikt nic nie mógł zrobić. Więc niemożliwe, żeby nie wiedział Kwaśniewski. A jeśli nawet nie wiedział, to co to za ojciec narodu ?
Źródło: Paweł Kukiz: Nie będę krzyczeć, dziennik.pl, link do strony.

Zdjęcia ze strony um.warszawa.pl

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niekumata przekupa Dosia i kultura? Coś mi tu nie pasuje, albo Dosia albo kultura.

Chyba, że chodzi o kulturę w znaczeniu "ziomalskim" - "pełna kultura" czyli "full wypas", czyli skóra, fura i komóra. To tak, to jest "kultura" środowiska Dosi, oraz jej przyjaciół "ch_jów zawziętych", "małych krętaczy" i "narcyzów".

Anonimowy pisze...

to jest z angielszczyzo-polszczyzny, skrót zawodowy Bufetowej
kul tura - cool - chłodny
tura - tur
czyli po polsku:
- poproszę bufetowa o "zimnego tura"
coby zwalił z nóg!

Anonimowy pisze...

w Londynie chyba było
- poproszę cool tura!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.