2 mar 2007

O widmie utraty fotela.

Jakby nie było wystarczającej ilości problemów z mandatem HGW.
"Życie Warszawy": Nawet rozwiązanie obecnych kłopotów z prezydenturą stolicy nie uwolni Hanny Gronkiewicz-Waltz od widma ponownej utraty fotela.

Od końca października zeszłego roku w warszawskim sądzie rejonowym leży akt oskarżenia przeciw obecnej prezydent stolicy. Złożyło go trzech byłych działaczy warszawskiej PO, którzy latem zeszłego roku zostali karnie usunięci z partii. Chodzi o Sławomira Potapowicza, Jana Dziubeckiego i Jana Artymowskiego.

W maju zeszłego roku Gronkiewicz-Waltz, która była wówczas szefową warszawskiej PO, głośno im zarzucała m.in., że wykorzystywali stanowiska publiczne do prywatnych celów. Cała trójka byłych działaczy poczuła się na tyle obrażona, że dobrego imienia postanowili dochodzić w sądzie. Nie wybrali do tego jednak drogi cywilnej, lecz karną. Wnieśli do sądu prywatny akt oskarżenia.

Proces powinien ruszyć w ciągu kilku tygodni. Jeśli Gronkiewicz- Waltz go przegra może pożegnać się z prezydenturą stolicy. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami prezydent nie może być karany za przestępstwo.
Źródło: PAP, ML, Nowe kłopoty Gronkiewicz-Waltz, link do strony.

Więcej w dzisiejszym Życiu Warszawy.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

baba z wozu koniom lzej

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.