15 mar 2007

O "Prezydentura pasywno-reaktywna".

Kolejne podsumowanie 100 dni prezydentury HGW zaprezentowało Stowarzyszenie "Obywatele dla Warszawy" (Paweł Piskorski i inni byli działacze PO).
Zostało opublikowane na stronach Obywatelskiego Centrum Monitoringu.

Można w nim znaleźć odniesienie poszczególnych działań Pani Prezydent do jej programu wyborczego.

Fragment:
Pierwsze sto dni wykazało, że w działaniach Hanna Gronkiewicz-Waltz nad realizacją własnych pomysłów przeważa reagowanie na sprawy odziedziczone po poprzednikach. Zdecydowała się na kilka spektakularnych ruchów, takie jak wprowadzenie zlikwidowanego przez poprzedników wspólnego biletu, jednak z problemami ciężkiego kalibru, z zaniedbaniami inwestycyjnymi, nie potrafi sobie poradzić.

Nie wdrożyła własnej wizji zarządzania miastem. Nie zreformowała systemu zarządzania urzędem miasta, ograniczając się do przekazania kilku kompetencji burmistrzom dzielnic i do niejednokroć kontrowersyjnych merytorycznie zmian w radach nadzorczych miejskich spółek.

Nie przedstawia swojego zdania w ważnych dla miasta sprawach, takich jak uznanie za zabytek Pałacu Kultury i Nauki czy debata w sprawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Źródło: Maciej Białecki , Prezydentura pasywno-reaktywna, Podsumowanie stu dni Hanny Gronkiewicz-Waltz na kanwie programu wyborczego Platformy Obywatelskiej „Platforma Dla Warszawy”.

Cały dokument można pobrać tutaj.

Notka na stronie Obywatelskiego Centrum Monitoringu znajduje się tutaj.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

A propos Obywateli dla Warszawy, czyli Piskorskiego i bandy, cytat z bloga:
http://knut.salon24.pl/8331,index.html

""Wszystko wróciło do normy"- oświadczyła HGW po wygranych wyborach. Słuchający tego grypsu Paweł Piskorski zaproponował medialnie, ażeby nowy most nazwać imieniem Jacka Kuronia. Dał sygnał, że gryps zrozumiał."

:))

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.