7 mar 2007

O " Pani prezydent się przyznała. "

Jeżeli komuś brakowałoby ostatnio informacji związanych ze Społecznym Komitetem Obrony Samorządności i zainicjowaną przez komitet akcją Wolna Warszawa to Pani Prezydent przypomniała dzisiaj, kto organizuje tą apolityczną, spontaniczną i społeczną inicjatywę.

Pisałem o tym wcześniej tutaj.
Michał Karnowski: A czuje Pani wystarczające wsparcie ze strony PO? Bo ja pamiętam, że to jest partia, która potrafiła wytaczać większe armaty w obronie spraw, na które jej zależało. A tutaj, raczej Pani walczy samotnie.

HGW: Nie. Myślę, że tutaj jest do mnie pewne zaufanie, jako do prawnika. I od początku tak było, jak się spotkaliśmy. Muszę powiedzieć, że to wsparcie mam. Wniosek PO do TK zrobiony bardzo szybko w ciągu kilku dni, nawet nie tygodnia - tutaj bardzo jednoznaczne stanowisko. Cóż można więcej zrobić?
Można tylko powiedzieć, że jesteśmy za państwem praworządnym, żeby sądy to rozstrzygały - wielokrotnie to podkreślałam. Na pewno gdzieś tam młodzi z PO, "Gwiezdne Wojny" zorganizowali i tego Lorda zainspirowali.

MK: A to ciekawe, że to jednak z Państwa strony wyszło. Pani prezydent się przyznała.

HGW: Nie. Ja się nie tyle przyznałam. Myślę, że to był ich pomysł.

MK: Skąd on przyszedł, to nie wiadomo. A może to wsparcie będzie bardziej widoczne w nowych wyborach?
Źródło: Link do strony.

Miejsce komitetu (w jego barwach występował Lord) w odpowiedzi na pytanie o wsparcie Platformy Obywatelskiej jest znamienne.

A oto kolejny przykład inwencji platformerskiej młodzieży:
Podczas jednej z przerw w sesji Rady obecni na sali posiedzeń przedstawiciele młodzieżowego ruchu "Młoda Warszawa" wręczyli radnym PiS gaśnicę. - Daliśmy im wyraźny sygnał, że zamiast wygaszać nasz niezależny samorząd, powinni wygasić swoje niepotrzebne emocje - powiedział dziennikarzom przedstawiciel ruchu Michał Marchewka. Dodał też, że ruch chciałby pokazać radnym PiS, że najwłaściwszą drogą jest poczekać na "odpowiednie wyroki" sądu.

"Młoda Warszawa" to nieformalny ruch młodych ludzi podkreślających, że najważniejsze jest dla nich dobro Warszawy. Jak sami przyznali, ich działalność nie jest jeszcze w żadnej formie zarejestrowana. Nie wykluczają jednak powołania stowarzyszenia.
Źródło: Link do strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.