2 mar 2007

153 nowe kamery na 100 dni.

Przegląd ogłoszonych sukcesów po 100 dniach rządów HGW.

Jak pisałem wcześniej dokument przedstawiający osiągnięcia Pani Prezydent w trakcie pierwszych 100 dni jest pomieszaniem: zapowiedzi, osiągnięć własnych i osiągnięć poprzedników.

Dobrym przykładem na wykorzystanie inwestycji poczynionych przez poprzednią ekipę w dokumencie, który ma prezentować sukcesy HGW jest rozbudowa miejskiego systemu monitoringu.


Najpierw o samej liczbie nowych kamer.
Luty 2007: Dzisiaj warszawski system monitoringu zostaje rozszerzony o 35 nowych kamer. Usytuowane na Śródmieściu nowe kamery wspierać będą pracę stołecznych policjantów dbających o bezpieczeństwo na ulicach miasta. Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji mają więc od dziś dostęp do 321 kamer systemu monitoringu miejskiego oraz do 120 kamer metra warszawskiego.
Źródło: Komenda Stołeczna, link do strony.

Liczba kamer pozostawiona przez poprzednie władze.


Liczba bliska 153 pojawia się w jednym z dokumentów podsumowujących działania Lecha Kaczyńskiego do roku 2005. Mowa była o rozbudowie systemu do połowy roku 2006.


Jakoś nie wychodzi 153 nowe kamery w ostatnich 3 miesiącach (zakładając, że zgodnie z dokumentem miasta nie mieszamy kamer metra i kamer systemu monitoringu miejskiego).

A skąd 60% spadek przestępczości? To najprawdopodobniej cytat z poniższej wypowiedzi dyrektor Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu
Miejski system monitoringu wizyjnego poprawia bezpieczeństwo w każdej europejskiej metropolii. Jest niezbędnym, nowoczesnym elementem w walce z przestępcami. Jak pokazuje przykład, choćby Wielkiej Brytanii, skuteczny system musi być stale rozbudowywany.

W tych miejscach Warszawy, w których już działa, przestępczość spadła nawet o 60%. Dlatego warto wydawać na niego pieniądze – mówi dyrektor Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu Ewa Rytel. Planowana jest rozbudowa systemu. Obecnie wykorzystywanych jest 317 kamer a obszar objęty monitoringiem sukcesywnie się zwiększa.
Źródło: Link do strony.

Tylko w takim razie 60% spadek przestępczości to wynik kilku lat działania całego systemu.
Już szósty rok system monotoringu pomaga policjantom komendy stołecznej w ich pracy. Miejski system monitoringu wizyjnego miejsc szczególnie zagrożonych został uruchomiony w Warszawie w 2002 roku.
Źródło: Link do strony.

O podobnym spadku przestępczości napisano w dokumencie podsumowującym lata 2002-2006.
System monitoringu wizyjnego to jeden z bardziej skutecznych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście; w miejscach, gdzie zostały zainstalowane kamery, liczba przestępstw i wykroczeń spadła o ok. 50-70%. Finansowanie i obsługę systemu zapewniają władze Warszawy.
Źródło: Link do strony.

Nie można było tak: w zakresie monitoringu zastaliśmy taki i taki stan, zainwestujemy tyle i tyle, planujemy zwiększyć liczbę kamer o tyle i w takim przedziale czasowy.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Hania kłamie, Hania kłamie, Hania kłamie, oj nieładnie Haniu. Ty taka wierząca katoliczka, Boga prosiłaś o wsparcie, a teraz z diabłem na spółkę takie numery? Ja wiem, że "to nie ja, to oni.." "to ten wstrętny PiS"... "to ta brudna polityka" ale Haniu, toż Ty na własne życzenie w tym bagnie... !! Znieszmaczony wyborca Hani.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.