8 lut 2007

„Złote Tarasy”, Wicemistrzowie świata, i HGW.

Kolejny etap w karierze HGW, jako Pani Prezydent Wszystkich Imprez. Tym razem otwarcie „Złotych Tarasów”.
- „Złote Tarasy” to jest kolejny krok do zagospodarowania ścisłego centrum naszego miasta. Tuż obok powstanie wieżowiec autorstwa Daniela Libeskinda. Mam nadzieję, że wkrótce rozpocznie się budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Warszawie przybędą kolejne nowe wizytówki. - powiedziała Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz. Następnie Pani Prezydent i George Jautze, prezes ING Real Estate dokonali symbolicznego otwarcia budynku.
Link do strony.

Zdjęcie zdobiące news na stronie miasta. Każda okazja, żeby pokazać się wyborcom jest dobra.A oto przegląd kilku innych informacji ze spotkań o znaczeniu strategicznym dla Warszawy umieszczonych na stronach miasta w ostatnich kilku dniach:
Uroczysta kolacja Prezydenta Warszawy z wicemistrzami świata w piłce ręcznej
Dzisiaj, tj. w poniedziałek 5 lutego, o godz. 19.45, w sali 131 Urzędu Miasta (pl. Bankowy 3/5), odbędzie się uroczysta kolacja Prezydenta m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz - Waltz z wicemistrzami świata w piłce ręcznej.

Przedstawiciele mediów będą mogli porozmawiać z reprezentacją piłkarzy ręcznych oraz zrobić zdjęcia na początku uroczystości.

Dalsza część spotkania będzie zamknięta.
Wicemistrzowie świata w piłce ręcznej gośćmi Prezydenta Warszawy
Prezydent Stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że nie byłoby sukcesu polskich piłkarzy ręcznych, gdyby nie ogromna wiara w zwycięstwo, wzajemne zaufanie, a przede wszystkim wyjątkowa osoba trenera Bogdana Wenty.

Szczypiorniści zostali uhonorowani pamiątkowymi, złotymi odznaczeniami z wizerunkami warszawskiej Syrenki. Wicemistrzowie świata podarowali Pani Prezydent piłkę oraz reprezentacyjną koszulkę z podpisami wszystkich zawodników oraz trenera.
Szkoda, że wicemistrzowie świata zamiast piłki i koszulki nie wręczyli HGW jednego z medali. Wtedy Jarosław Jóźwiak i ukochane media mogliby w kampanii wyborczej przekonywać platformerski elektorat, że Dosia była podstawowym zawodnikiem drużyny, która zdobyła srebrny medal. Pomimo tego, że grała na pozycji bramkarza zdobyła decydujące bramki w drodze do finału.
A ci, co nie widzieli tego w trakcie transmisji meczów działają w spisku przeciw HGW.
Spotkanie Prezydenta Warszawy z czterokrotną mistrzynią świata juniorów w Windsurfingu
Dzisiaj Prezydent m. st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz spotkała się z Zofią Klepacką, czterokrotną mistrzynią świata juniorów w Windsurfingu. Podczas krótkiej wizyty obie panie rozmawiały m.in. na temat najbliższych planów naszej mistrzyni.

Następnie na konferencji prasowej Zofia Klepacka przedstawiła swoje zamierzenia na 2007 r., którymi są: osiągnięcie podium podczas regat Mistrzostw Europy na Cyprze oraz w Mistrzostwach Świata w Portugalii.
Jak na razie nie słychać czy Adam Małysz w związku z ostatnią serią zwycięstw zostanie przyjęty uroczystą kolacją przez Panią Prezydent. Zdjęcie z Małyszem to byłoby coś.

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Kolejna obietnica:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3902067.html
"Wbrew obietnicom przedwyborczym miasto wciąż chce budować ścieżki rowerowe z kostki a nie z asfaltu. Cykliści piszą pierwszy protest do nowej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz"
Znów prezent od GW i to na tacy

Anonimowy pisze...

Ale prezes ING Real Estate sympatyzuje raczej z rządem IV RP co widać po krawacie. Więc promocję w tym przypadku można również zarzucić rządzącej w kraju koalicji :)

Anonimowy pisze...

Daj spokój,
ten wpis jest żenujący.
Przecież miasto ma ok. 25% udziałów w tej inwestycji, więc jest współwłaścicielem.
Żenująco niski poziom tego bloga jest porażający.

Gościu zaczynasz przewyższać największych kaczolizodupców w tym kraju - chcesz być naj-, mistrz-, ponad innymi?

Anonimowy pisze...

"ten wpis jest żenujący."

Dlaczego? Pani prezydent ma pełne ręce roboty - przecina wstęgi, ściska ręce, je kolacje - i autor bloga te wszystkie osiągnięcia relacjonuje, zresztą w oparciu o informacje podane na oficjalnej stronie ratusza.
Nie trzeba samemu szukać po różnych stronach, autor zbiera wszystkie osiągnięcia pani prezydent w jednym miejscu.

Anonimowy pisze...

Żenujący to jest poziom niektórych komentarzy :-) Była pani prezydent ma widać grono zaciekłych nienawiścią wielbicieli, którzy nie potrafią nic, poza sączeniem jadu. Taki poziom tych ich wpisów jak bufetowej, miernota i zero :-)

Anonimowy pisze...

Mija niedługo sto dni "rządów" Pani HGW. Czy te wstęgi i kolacje to wszystkie osiągnięcia Wielkiej Pani Prawnik?

Anonimowy pisze...

Chyba warto napisać coś o decyzji HGW w sprawie rozwalenia piwnic Pałacu Saskiego. W dzisiejszym Dzienniku jest spory artykuł na ten temat:

Jest szansa na zachowanie piwnic Pałacu Saskiego. Decyzja o ich likwidacji wywołała sprzeciw historyków i archeologów. PiS chce, by sprawą zajęła się Rada Warszawy. A obrońcy zabytków namawiają konserwatora do zmiany decyzji.

Wczoraj o godz. 12 przy płocie otaczającym przykryte śniegiem piwnice z dziennikarzami spotkali się radni Małgorzata Kobus i Stanisław Wojtera.
Zapowiedzieli, że na najbliższej sesji rady miasta wprowadzą do porządku obrad punkt dotyczący piwnic Pałacu Saskiego. W zeszłym tygodniu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła bowiem kontrowersyjną decyzję. Wbrew stanowisku historyków i archeologów uznała, że piwnice nie stanowią żadnej wartości, a ich ochrona byłaby zbyt kosztowna (od 30 do 70 mln zł). Zgodzili się na to zarówno wojewódzki, jak i stołeczny konserwator zabytków.
- Dbanie o zabytki zawsze wiąże się z kosztami, ale czasem warto je ponieść - powiedział Stanisław Wojtera. - Apelujemy, by nie spisywać tego zabytku na straty tak łatwo. - dodał.
(...)
Tymczasem Zespół Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy ZOK złożył do wojewódzkiego konserwatora zabytków wniosek o wpisanie piwnic do rejestru. Maciej Czeredys zapowiedział, że na placu Piłsudskiego odbędzie sięjeszcze jedna wizja lokalna.
Mimo to prezydent Gronkiewicz-Waltz podtrzymuje swoje stanowisko.
Na jego zmianę się nie zanosi, choć nie brakuje głosów, że odkryte piwnice stawiają pod znakiem zapytania sens odbudowy Pałacu Saskiego.
Środowisko historyków i architektów jest tym zbulwersowane. We wtorek w Muzeum Historycznym Miasta Warszawy odbędzie się debata o piwnicach. Wezmą w niej udział m.in. profesorowie Janusz Tazbir i Henryk Samsonowicz, a także konserwatorzy Maciej Czeredys i Ewa Nekada-Trepka. W dyskusji ma wziąć udział wiceprezydent Wojciech Paszyński.

Anonimowy pisze...

cholera
pora pozbierac materialy na temat piwnic. to pozostalosci rezydencji Morsztyna.

pretm pisze...

Wiem, jest kilka tematów zaległych, które należy opisać. Powoli będę nadrabiał zaległości.

Anonimowy pisze...

duzy zawód sprawił mi Twój blog. liczyłem na merytoryczny "watching", Tobie najwyraźniej wystarcza czepianie się, że przecięła gdzieś wstęgę albo zjadła kolację...
pewnie gdyby się w Tarasach nie pojawiła zjechałbyś ją za ignorowanie ważnych wydarzeń w mieście:>
o fakcie posiadanie przez miasto udziałów w Tarasach też ani słowa:)

pretm pisze...

"Tobie najwyraźniej wystarcza czepianie się, że przecięła gdzieś wstęgę albo zjadła kolację..."

Nie byłoby listy uroczystych spotkań gdyby nie zapowiedzi HGW, że będzie mało spraw reprezentacyjnych a dużo pracy za biurkiem.
I dla przypomnienia HGW mówiła o dużej ilości pracy, która uniemożliwiła jej złożenie oświadczenia wcześniej. Dlatego polecam wpis z listą tych zajęć.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.